3 sposoby na przyspieszenie schnięcia lakieru

3 sposoby na przyspieszenie schnięcia lakieru

Piękne dłonie świadczą o kobiecie. Jednym z elementów, który zwraca największą uwagę jest dobrze wykonany manicure. Poznaj trzy proste metody na przyspieszenie schnięcia  lakieru do paznokci. Dzięki nim ręce będą wyglądały niezwykle elegancko.
Reklama
  1. Dobre przygotowanie paznokci
Aby paznokcie pięknie wyglądały należy wybrać idealny lakier, ale wcześniej dobrze przygotować płytkę do malowania. Przede wszystkim należy odtłuścić paznokcie za pomocą wacika nasączonego octem lub zmywaczem do paznokci. Dzięki temu prostemu zabiegowi lakier będzie lepiej się trzymał, szybciej wyschnie i dłużej będzie świetnie wyglądał.
  1. Zimna woda
Lakier do paznokci szybciej zaschnie jeśli zanurzysz świeżo pomalowane paznokcie w zimnej wodzie. Z doświadczenia kosmetyczek wynika, że im zimniejsza woda tym lepiej. Dlatego, jeśli zależy Ci na dobrym efekcie uzyskanym szybko zamocz ręce w miseczce z zimną wodą z dodatkiem kostki lodu.
Reklama
  1. Pomoc prosto z drogerii
Poza domowymi sposobami na szybsze wysuszenie lakieru, istnieją również środki kosmetyczne, z których warto skorzystać. Doskonale sprawdza się top coat. Jest to środek, który przyspiesza wysychanie lakieru ale również nabłyszcza i utwardza pomalowaną powierzchnię. W drogeriach dostępny jest również specjalny przyspieszacz schnięcia w postaci sprayu lub w oliwce. Dzięki temu środkowi lakier błyskawicznie staje się suchy i lśniący. Bywa, że na przygotowanie do wyjścia mamy tylko trochę czasu. W takim wypadku bardzo przydają się sprawdzone sposoby na przyspieszenie wszystkich zabiegów upiększających. Jak widać także malowanie paznokci można nieco przyspieszyć nie tracąc pewności, że będą one wspaniale wyglądały.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama