Lakier do paznokci
Canva.com

Wylałaś ulubiony lakier do paznokci na ubranie? Sprawdź nasze porady jak się szybko pozbyć plam

Plamy z lakieru do paznokci mogą być trudne do usunięcia. Możesz spróbować użyć zmywacza do paznokci i wacika. Ważne jest, aby nanieść zmywacz na zabrudzony obszar, a następnie docisnąć wacik przez około 10 sekund. Czy to jedyny sposób? Sprawdzamy!
Reklama

Trudne plamy - jak wywabić?

Lakier do paznokci
Canva.com

Plamy z lakieru do paznokci są trudne, ale są sposoby domowe, które pozwolą nam się cieszyć czystością naszych ubrań bez plam i nieestetycznych resztek substancji. Każdą metodę warto zawsze przetestować na małym kawałku materiału.

Skuteczne na pewno będzie usunięcie lakieru - zmywaczem do paznokci. To metoda popularna i praktycznie zawsze działa. Wystarczy, że namoczymy wacik w zmywaczu i przetrzemy plamę. Zmywacz automatycznie wchłonie plamę.

Kolejnym pomysłem będzie zastosowanie rozpuszczalnika. Substancji tej nie stosujmy jednak w przypadku plam na jeansach oraz cienkich tkaninach, aby nie pozostały odbarwienia.

Reklama

Domowe sposoby są najlepsze!

Jak zawsze możemy polecić do wyczyszczenia plam roztwór wody z sodą oczyszczoną. Wystarczy, że przetrzemy delikatnie plamę z lakieru szmatką. Pomocna będzie także zwykła gumka do ścierania, która pozwoli spiłować zabrudzenie.

Wiele osób stawia także na płyn do naczyń. Wystarczy, że wymieszamy łyżkę płynu z dwiema szklankami wody i naniesiemy roztwór na plamę. Możemy także zastosować lakier do włosów. Spryskujemy tkaninę w miejscu zabrudzenie, czekamy kilka minut i zeskrobujemy plamę.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama