3 sposoby na nakładanie podkładu

3 sposoby na nakładanie podkładu

Podkład to podstawa dobrze wykonanego makijażu. Tuszuje wszelkie nierówności i przebarwienia na skórze. Jednak, aby spełniał swoją funkcję musi być dobrze nałożony. W innym wypadku zamiast poprawić, pogorszy wygląd skóry. Poznaj trzy sposoby na nakładanie podkładu.
  1. Rozsmarowanie podkładu palcami
Jest to najprostsza i najskuteczniejsza metoda nakładania na skórę tego  kosmetyku. Nałożenie podkładu w ten sposób powoduje bardzo naturalny wygląd. Aby dobrze rozprowadzić kosmetyk należy nałożyć na twarz  kilka kropli podkładu, a następnie delikatnie go rozprowadzić. Metoda ta doskonale się sprawdza, niemniej jednak jest mało precyzyjna. Musisz też pamiętać, że sposób ten sprawdza się tylko w przypadku płynnych kosmetyków.
  1. Gąbka
Podkład można również nakładać za pomocą specjalnych gąbeczek. W sklepach najczęściej dostępne są gąbki w kształcie łezki lub jajka, co ułatwia nakładanie kosmetyku w mniej dostępnych miejscach np. w kącikach oczu. Dzięki gąbce podkład jest nakładany równo i doskonale się prezentuje. Sprawdza się ona zarówno w przypadku podkładu płynnego jak i w kompakcie.
  1. Pędzel
Pędzel to najbardziej higieniczne, a zarazem najtrudniejsze do nakładania kosmetyku, narzędzie. Pędzelek do podkładu powinien być płaski i dość twardy. Aby dobrze rozprowadzić podkład należy nanieść niewielką ilość podkładu na pędzelek a następnie przyłożyć go równolegle do twarzy. Przed nałożeniem kosmetyku na pędzel należy umieścić go na wierzchniej części dłoni, aby nieco się ogrzał. Pędzel pozwala na bardzo precyzyjne nakładanie podkładu, niemniej jednak w pobliżu linii włosów najlepiej rozprowadzić  kosmetyk palcami, co pozwoli na delikatne wycieniowanie i nada całości bardziej naturalny wygląd. Nałożenie podkładu to niełatwa sztuka. Zanim zaczniesz go stosować wypróbuj kilka razy różne metody nakładania i przekonaj się, który z nich jest dla ciebie najlepszy. Niezależnie od tego czy wolisz rozprowadzić podkład palcami, gąbką czy pędzelkiem musisz robić to bardzo uważnie i dokładnie. Pamiętaj, że dobrze nałożony podkład to podstawa idealnego makijażu.
Udostępnij artykuł