Jak zwalczyć cellulit do lata?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak zwalczyć cellulit do lata?

Cellulit to zmora większości kobiet. Dotyka on mniej więcej 8 na 10 z nas. Potocznie zwany jest skórką pomarańczową. Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Nie można go wyleczyć, ale za to możliwe jest jego maksymalne zredukowanie. Lato już puka do naszych drzwi, za czym idą wakacje, plaża i bikini. Jeżeli chcesz dobrze wyglądać latem i czuć się komfortowo, postaraj się zwalczyć skórkę pomarańczową!

Po pierwsze zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu

W walce z cellulitem pomoże nam picie wody w zalecanych przez specjalistów ilościach. Powinnyśmy pić dziennie przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Dzięki temu pozbędziemy się zalegających w naszym organizmie toksyn i nadmiaru wody, która sprawia, że czujemy się bardziej opuchnięte i ciężkie.

Wykonuj delikatne peelingi

Pobudźmy naszą skórę! W tym celu należy wykonywać delikatne, naturalne peelingi. Najlepszym pomysłem będzie przygotowanie ich samodzielnie. Sposób przygotowania: ulubiony żel pod prysznic, fusy z kawy mielonej, ulubiony olejek eteryczny, sok z cytryny oraz cynamon. Należy wykonywać go do 3 razy w tygodniu, nakładając na zajęte cellulitem miejsca.

Zacznij ćwiczyć

Regularne ćwiczenia pozwolą Ci pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej. Rowerek, ćwiczenia wymagające napinania pośladków, bieganie, orbitek... Nie dość, że wysmuklisz całe swoje ciało, to także zredukujesz cellulit.

Kąpiele i prysznice

Jeżeli stawiasz na kąpiele w wannie, dodaj do wody olejki eteryczne o działaniu wyszczuplającym. Przede wszystkim warto postawić na olejki cytrusowe. Jeśli jednak wybierasz prysznic, wykonuj pod nim masaż wodny. Na przemian traktuj swoje ciało zimną i gorącą wodą.

Postaraj się najpierw zwalczyć cellulit domowymi sposobami. Jeśli będziesz się ich zawzięcie trzymać, efekt jest gwarantowany! W ostateczności możemy sięgać po specjalne suplementy diety lub zabiegi medycyny estetycznej.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie