Jak naturalnymi sposobami rozjaśnić włosy?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak naturalnymi sposobami rozjaśnić włosy?

Ostatnimi czasy blond staje się coraz bardziej popularny. Zazwyczaj pomysł na rozjaśnianie włosów pojawia się wraz z nadejściem wiosny. Z tego względu przedstawiamy Wam najbardziej popularne, naturalne sposoby, dzięki którym bez użycia farby rozjaśnicie włosy.

RUMIANEK

Napar z suchych kwiatów rumianku lub naturalny szampon rumiankowy, mogą zdziałać cuda! Rumianek sprawi, że na Twoich włosach pojawią się świetliste refleksy, a ich kondycja zdecydowanie się poprawi. Jeśli chcesz przygotować płukankę z suszu, zalej go wrzątkiem i parz pod przykryciem przez 15 minut. W wilgotne włosy wcieraj napar rumiankowy i po upływie 30 minut spłucz włosy ciepłą wodą. Zabieg ten możesz wykonywać po umyciu włosów.

CYTRYNA

Jeśli już masz blond włosy, ale chcesz je jeszcze rozjaśnić o jeden ton, postaw na cytrynę! Pozwoli Ci ona skutecznie rozjaśnić włosy i nada im słoneczny blask. Żeby przygotować odpowiednią mieszankę, należy wycisnąć sok z jednej dużej cytryny i wymieszać go pół na pół z wodą. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na włosy i wystawiamy je na promienie słoneczne. Po około 20 minutach schodzimy ze słońca i płuczemy włosy pod letnią wodą. Pamiętaj, żeby nie przebywać na słońcu dłużej niż przez te 20 minut, ponieważ możesz wtedy narazić włosy na przesuszenie.

MIÓD

Miód pozwoli naszym włosom na uaktywnienie się nadtlenku wodoru. Dzięki temu włosy będą się naturalnie rozjaśniały. Niestety ta metoda wymaga poświęcenia większej ilości wolnego czasu, dlatego możemy korzystać z niej na przykład podczas weekendu. Żeby przygotować odpowiednią miksturę, należy wymieszać łyżkę stołową naturalnego miodu z dwoma łyżkami stołowymi odżywki do włosów. Mieszankę nakładamy na mokre lub wilgotne włosy. Możemy rozprowadzać ją za pomocą grzebienia. Na głowę nakładamy dobrze zawinięty ręcznik lub po prostu... czapkę. :) Spłukujemy po kilku godzinach - minimum czterech.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie