3 nietypowe sposoby użycia płynu do mycia okien
Udostępnij Google News
Dom i ogród

3 nietypowe sposoby użycia płynu do mycia okien

Każda z nas od czasu do czasu korzysta z płynu do mycia okien. Najczęściej wykorzystujemy go zgodnie z jego przeznaczeniem podczas czyszczenia szyb okiennych, luster czy witrynek w szafkach. Jak się jednak okazuje płyn ten ma jeszcze kilka innych ciekawych zastosowań.

  1. Usuwanie plam

Wiele płynów do szyb posiada w swoim składzie amoniak. Dzięki tej substancji płyn przeznaczony pierwotnie do mycia okien staje się również doskonałym odplamiaczem. Tkaniny zabrudzone potem, masłem czy jajkami można skutecznie wyczyścić przy jego pomocy. Wystarczy spryskać plamę, odczekać 15 minut, a następnie wyprać w pralce. Ten prosty i szybki zabieg sprawia, że po plamach nie ma śladu.

  1. Czyszczenie biżuterii

Płyn do mycia okien doskonale sprawdza się również w procesie czyszczenia biżuterii. Wystarczy spryskać srebrne ozdoby, a następnie delikatnie wyszorować szczoteczką. Po usunięciu zabrudzeń należy wypolerować miękką szmatką czyszczony  przedmiot. Po całym procesie czyszczenia biżuteria będzie wyglądała jak nowa.

  1. Zdejmowanie pierścionka

Zdejmowanie pierścionków czy obrączki to niekiedy ogromne wyzwanie. Najczęściej kłopot ten pojawia się w następstwie obrzmiewania dłoni. Może to nastąpić w wyniku picia alkoholu, przemęczenia lub zbyt dużej ilości wody w organizmie. W takiej sytuacji obrączka czy pierścionek uciskają skórę i utrudniają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Niestety zdjęcie ozdoby nie jest łatwe i tutaj przychodzi nam z pomocą płyn do mycia okien. Wystarczy delikatnie nawilżyć nim palec i już po chwili pierścionek zsunie się z niego.

Niemal wszystko, co znajdujemy w naszych szafkach kuchennych czy łazienkowych może być użyte na kilka sposobów. Jak widać płyn do mycia szyb wcale nie odbiega od tej zasady.

A może macie jeszcze inne pomysły na wykorzystywanie płynu do mycia szyb w niezwykły sposób? Czekamy na ciekawe propozycje.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie