Rower – na co zwrócić uwagę kupując jednoślad dla siebie
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Rower – na co zwrócić uwagę kupując jednoślad dla siebie

Kiedy na dworze robi się ciepło na ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup roweru, zobacz na co powinnaś zwrócić uwagę.

 

  1. Do czego potrzebny Ci rower?

Wybierając się do sklepu z rowerami musisz iść przygotowana. Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do czego potrzebny jest Ci rower? W zależności od odpowiedzi będziesz mogła dobrać odpowiedni model dla siebie. Jeśli zależy Ci na szybkiej jeździe powinnaś wybrać rower sportowy, jeśli chcesz jeździć nim po zakupy, świetnie sprawdzi się miejski model, jeśli zamierzasz przemierzać nim trudne szlaki rowerowe – wybierzesz rower górski itd.

  1. Jakiej wielkości powinien być Twój rower?

Rowery, podobnie jak odzież, mają swoje rozmiary. Dlatego zanim wybierzesz się do sklepu powinnaś znać dokładnie swój wzrost. Dzięki temu lepiej dopasujesz wielkość jednośladu do swoich potrzeb. O tym jaki rozmiar roweru będzie odpowiedni dla Ciebie możesz się przekonać sprawdzając tabele rozmiarów na stronie internetowej producenta. Musisz jednak wiedzieć, że w przypadku rowerów nie ma standaryzacji rozmiarów, przez co każdy producent ma własne tabele określające wielkość pojazdu.

  1. Zanim kupisz wypróbuj

Ze względu na to, że rozmiary rowerów są bardzo różne i często trudno dobrać pojazd idealny dla siebie, często zaleca się wypróbowanie konkretnego modelu przed zakupem. Dzięki krótkiej przejażdżce dowiesz się czy rower nie jest zbyt duży lub za mały, czy siodełko Ci odpowiada albo czy kierownica nie jest za szeroka.

  1. Dodatkowe wyposażenie

Kupując rower dokup od razu do niego dodatkowe wyposażenie. Powinnaś mieć elementy odblaskowe – może to być kamizelka lub specjalne paski. Ponadto dobrze jest mieć również kask na głowę. Jeśli planujesz jeździć rowerem i robić zakupy możesz dokupić specjalny koszyk, który pomoże Ci przywieźć je do domu. Każda mama powinna też zastanowić się nad zakupem specjalnego fotelika dla malucha.

Jeszcze 30 lat temu kupowano rowery takie jakie akurat pojawiły się w sklepie. Nikt nie zwracał uwagi ani na wygląd, ani na dostosowanie jednośladu do wielkości właściciela. Dziś, kiedy sklepy sportowe są pełne różnych rowerów należy kupować pojazdy z rozmysłem, przede wszystkim ze względu na wygodę i bezpieczeństwo podróżowania.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie