Białe czy czarne - jakie skarpetki wybrać?
Udostępnij Google News
Moda

Białe czy czarne - jakie skarpetki wybrać?

Jeszcze niedawno celowałaś tylko i wyłącznie w białe skarpetki, ponieważ robili tak wszyscy wokół? Teraz odchodzi się od pomysłu kolekcjonowania wyłącznie białych egzemplarzy. Dlaczego? Ponieważ nie pasują one do wszystkich stylizacji i sytuacji!

Białe skarpetki

Jasny kolor skarpetek, zwłaszcza jeśli chodzi o bardziej szykowne stylizacje, nie sprawdzi się w żadnym wypadku! Najlepiej postawić na nie wtedy, kiedy wracamy z wieczornego wyjścia lub dodać je do bardziej luźnych, streetowych stylizacji. Biel doskonale komponuje się z tak zwanym dresowym lookiem, który praktykujemy w domowym zaciszu, jak i podczas ćwiczeń, spacerów czy podczas wypadu na zakupy. Jeżeli jednak sportowy look to Twój ulubiony i raczej się z nim nie rozstajesz, powinnaś mieć w swojej garderobie przynajmniej kilka kompletów białych skarpetek. Pamiętajmy jednak, że jak sama nazwa mówi - białe skarpetki powinny być... białe. Dlatego włóżmy więcej wysiłku w ich pranie, żeby pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Najlepiej prać je ręcznie i najpierw namoczyć w wodzie z odrobiną wybielacza lub sody oczyszczonej.

Czarne skarpetki

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, w bardziej oficjalnych sytuacjach, kiedy stawiamy na eleganckie i klasyczne stylizacje, nasze skarpetki powinny być ciemniejsze. Look biurowy, wieczorowy, imprezowy - jeśli stawiasz na jeden z nich, białe skarpetki odstaw na bok. Jeżeli Twój mężczyzna zakłada ciemny garnitur, w żadnym wypadku nie pozwól mu na dobranie do niego jasnych skarpet, ponieważ jest to fatalne połączenie.

A może by tak zaszaleć...?

Białe i czarne - to klasyka sama w sobie! Jednak coraz częściej sięgamy po wielokolorowe skarpetki! Mało tego, duża część z nich ozdobiona jest niecodziennymi wzorami. Jeżeli lubisz dążyć za najnowszymi trendami i chcesz przełamać klasykę, postaw na taki wyjątkowy egzemplarz, a z pewnością spotka się to z aprobatą w oczach innych! Skarpetki tego rodzaju sprawdzą się w sytuacji, kiedy chcesz osiągnąć casualowy look!

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie