Dlaczego warto jeść cytrusy?

Dlaczego warto jeść cytrusy?

Cytrusy są niestety niedocenianymi przez nas owocami. Ich spożywanie niesie ze sobą wiele pozytywnych dla naszego organizmu właściwości. Najbardziej popularnymi cytrusami są cytryny, pomarańcze oraz grejpfruty.
Cytryny - właściwości Ich ogromną zaletą jest wysoka zawartość witaminy C, która pomaga nam cieszyć się dobrym zdrowiem i walczyć z ewentualnym przeziębieniem. Ponadto zawierają także ważną dla naszego organizmu witaminę P, która pomaga w przyswojeniu witaminy C. Cytryna może także pochwalić się bogatą zawartością wapnia, potasu, magnezu, żelaza czy witaminy B1. Pomarańcze - właściwości Owoce te, bogate są w witaminy:
  • z grupy A, które wspomagają wzrok,
  • witaminy z grupy B, które pozytywnie wpływają na nasz mózg i kondycję psychiczną,
  • witaminę C
  • witaminę P
  • witaminę E, która pomaga oczyścić nasz organizm ze zbędnych toksyn i doskonale działa na serce
Grejpfruty - właściwości Wprowadzenie ich do codziennej diety, perfekcyjnie wzmocni nasz układ odpornościowy. Jeśli chcemy dostarczyć naszemu organizmowi witamin, takich jak witaminy z grupy B, A oraz C, możemy sięgnąć po grejpfruta. Owoce te polecane są także osobom, mającym problemy cukrzycowe. Obniżają poziom cukru we krwi oraz mają niski indeks glikemiczny. Ze względu na swoje właściwości, przyspieszają przemianę materii, zawierają naturalne detoksykanty oraz naturalne spalacze tłuszczu. Zjadając nie z pewnością nie będziemy zmagać się z uczuciem głodu, ponieważ owoce grejpfruta są niesamowicie sycące. Dodatkowo, ekstrakt z grejpfruta dodawany jest bardzo często do kosmetyków. Posiada on silne właściwości odżywcze, nawilżające oraz oczyszczające, co pozwala na utrzymanie naszego ciała w doskonałej kondycji. Jeżeli do tej pory wrogo spoglądałaś w kierunku cytrusów, zastanów się czy nie zmienić do nich podejścia. Pomogą Ci one zapobiec wielu problemom zdrowotnym, zniwelują te, które już zaistniały, korzystnie wpłyną na Twój metabolizm, proces trawienia i spadek wagi. Poza tym obniżą szkodliwy cholesterol, ukoją nerwy, jak i pozytywnie wpłyną na kondycję Twojego serca. Źródło zdjęć: www.pinterest.com
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej