Latem bez makijażu
Udostępnij Google News
Uroda

Latem bez makijażu

Upalne lato to nie najlepszy czas na makijaż. Wraz z potem z twarzy spływa podkład, a niekiedy również tusz do rzęs czy cienie do powiek. Nie oznacza to jednak, że masz zupełnie zrezygnować z eleganckiego wyglądu. Oto kilka letnich propozycji, które sprawią, że będziesz wyglądała świeżo i pięknie bez dużej ilości kosmetyków.

Cudowne rzęsy

Tusz do rzęs to jeden z najczęściej używanych kosmetyków. Doskonale sprawdza się niemal każdego dnia. Niestety latem staje się troszkę uciążliwy. Wiąże się to z wieloma czynnikami. Przede wszystkim w gorące dni często zdarza się, że tusz spływa z oczu wraz z potem. Kolejnym problemem jest letni wypoczynek nad wodą. Niestety nawet wodoodporne tusze nie zawsze dają sobie radę podczas plażowania i kąpieli. Duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura nie sprzyjają makijażowi.

Domowy pomysł na rzęsy

Jeśli marzysz o pięknych rzęsach bez makijażu postaw na hennę.  Można ją kupić w sklepach z kosmetykami. Farbowanie rzęs możesz wykonać samodzielnie w domu stosując się do instrukcji podanej na opakowaniu kosmetyku. Zabieg ten jest prosty i łatwo można go wykonać. Dzięki niemu będziesz mogła cieszyć się ciemnymi i wyrazistymi rzęsami nawet kilka tygodni.

W gabinecie kosmetycznym

U kosmetyczki możesz nie tylko skorzystać z barwienia rzęs henną ale również przedłużyć poszczególne włoski. Dzięki przedłużeniu rzęs nie będziesz musiała korzystać ze specjalistycznych tuszy.

Gładka cera

Latem nie tylko na oczach trudno utrzymać odpowiedni makijaż, ale również na całej twarzy. Aby skóra mogła swobodnie oddychać i nie pocić się zbytnio zaleca się rezygnację z podkładu oraz pudru. Pojawia się jednak pytanie co w zamian?

Gładka cera w domu

Jednym z prostych sposobów na uzyskanie pięknej, świeżej gładkiej cery jest użycie specjalnych kremów z filtrem i pigmentem. Kosmetyk ten chroni skórę przed słońcem i wyrównuje jej koloryt.

Piękne usta

Latem także pomadka zdaje się być zbyt ciężka. Dlatego warto ją zamienić na delikatny błyszczyk lub pomadkę ochronną z filtrem UV. Dzięki nim będziesz równocześnie pięknie wyglądała i chroniła delikatny naskórek ust przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Kochamy lato za to, że jest ciepło i świeci słonce. Niestety nie sprzyja to mocnym makijażom. Może wiec warto pomyśleć o pokazaniu w pełni swojego uroku bez nadmiaru kosmetyków. Delikatny krem z filtrem wyrównujący kolor skóry, henna i błyszczyk na ustach to idealny makijaż na letni wypoczynek.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie