Ekologiczne farbowanie włosów czy jest możliwe?
Przez lata przyzwyczaiłyśmy się, że włosy farbować można jedynie specjalnymi środkami kosmetycznymi. Jak się jednak okazuje również naturalne substancje dają możliwość zmiany koloru włosów. Zobacz jak ekologicznie barwić włosy.
Reklama
Rozjaśnianie
Naturalne sposoby rozjaśniania włosów działają przede wszystkim na blondynki. Niestety szatynkom czy brunetom nie uda się zyskać złotych włosów, ale wykorzystując środki rozjaśniające mogą uzyskać piękne rude refleksy.
Najprostszą metodą rozjaśnienia włosów jest wykorzystanie naparów z rumianku lub nagietka. Chłodny wywar należy dodać do ostatniego płukania. Nieco szybsze i znacznie bardziej spektakularne efekty przyniesie farba miodowo-rumiankowa. Garść świeżych lub suszonych koszyczków rumianku należy zalać ½ szklanki wrzątku. Po ostygnięciu przecedzić wywar i wlać go do ok. ½ szklanki miodu o konsystencji stałej. Pozostawić wszystko na 3-4 godziny, a następnie nałożyć mieszaninę na włosy, założyć czepek i położyć się spać.
Rano umyć włosy. Czynność tę powtarzać co 2-3 dni przez 4 tygodnie.
Przyciemnianie
Przyciemnianie włosów w naturalny sposób jest nieco dłuższym procesem aniżeli rozjaśnianie. Decydując się na to posunięcie należy pamiętać, by włosy były zdrowe. Zniszczone końcówki mogą przybrać brzydki szary kolor.
Podobnie jak w przypadku rozjaśniania, także przyciemniać włosy można płukankami ziołowymi. W roli barwników doskonale sprawdzą się napary z szałwii, pokrzywy, skrzypu, rozmarynu lub herbaty. Do ich przygotowania należy wykorzystać 2 łyżki wybranych ziół i litr wrzątku. Po ostygnięciu napar należy przecedzić i dodać do ostatniego płukania.
Odcienie rudości
Delikatne pasma kasztanowe czy rude można uzyskać dzięki płukance z łupin cebuli i cynamonu.
Litr wody i 2 garści łupin cebuli należy gotować przez 15 minut. Na koniec dodać 2 łyżki cynamonu, które poza tym, że nadadzą piękną barwę poszczególnym pasmom, to sprawią, że będzie cudownie pachniała. Po ugotowaniu wywaru należy go przecedzić, schłodzić i użyć do ostatniego płukania włosów.
Jak można zauważyć, nie tylko chemiczne środki mogą nam zabarwić włosy. Równie dobrze sprawdzą się naturalne płukanki. Choć nie dają szybkich i spektakularnych efektów, mają też sporo zalet. Przede wszystkim są łagodne i działają wzmacniająco na każde pasmo. Jeśli masz dość farbowania włosów u fryzjera postaraj się zmienić ich kolor w domu podczas mycia.
Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Zrównoważony wybór szamponów naturalnych dla zdrowych włosów
Jesteśmy świadkami rosnącego zainteresowania zdrowym trybem życia, co naturalnie przenosi się na obszar pielęgnacji własnej urody. Stąd też coraz częściej sięgamy po zrównoważoną pielęgnację włosów, odkrywając zalety szamponów naturalnych. Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam stwierdzić, że naturalne kosmetyki do włosów, w tym szampony naturalne, są nie tylko lepszym wyborem dla naszej skóry głowy, ale wpisują się również w tęsknotę za harmonią z naturą. Włączając do swojej pielęgnacji org
Dlaczego włosy wypadają? Problemy ze skórą głowy
Włosy są ważną częścią naszego wyglądu, dlatego ich utrata i pogarszająca się kondycja może być źródłem zmartwień oraz frustracji. Zastanawiamy się, jakie są przyczyny wypadania włosów oraz jak zahamować ten proces. Powodów może być wiele, a kluczem do rozwiązania jest zrozumienie, co dokładnie wpływa na stan naszej skóry głowy.
Farba czy henna – jak skutecznie pozbyć się siwych włosów ze swojej głowy?
Pojawienie się siwych włosów to nieunikniony etap życia większości z nas. Dlatego z biegiem lat stajemy przed pytaniem czy ukrywać siwe włosy i jeśli tak, jakich preparatów pielęgnacyjnych użyć? Ostatnio szczególnie podkreśla się wybór między farbą a henną. Jakie są zalety i wady obu tych opcji?
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl