Śniadanie szyte na miarę

Śniadanie szyte na miarę

O tym, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem mówi się nie od dziś. Osoby nie jedzące śniadań zazwyczaj szybciej tyją i gorzej funkcjonują podczas dnia. Obecnie coraz częściej można usłyszeć, że ważne jest także to, co jemy. W zależności od naszych planów dziennych należy wybrać odpowiednie śniadanie.
Reklama
  Kiedy zaczynasz dzień od ćwiczenia lub biegania Jeśli zaczynasz aktywnie każdy dzień powinnaś pamiętać, aby nie zaczynać go na czczo. Jeśli biegasz lub ćwiczysz bez porannego posiłku zamiast nadliczbowych kalorii spalasz białko z mięśni. Dlatego przed wyjściem z domu zjedz śniadanie dostarczające energii ale nie obciążające żołądka. Najlepiej postaw na produkty pełne węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Świetnie sprawdzi się pełnoziarniste pieczywo, owsianka z owocami, płatki owsiane czy brązowy ryż. Możesz też sięgać po koktajl z bananem. Kiedy rano brakuje Ci czasu Rano z niczym nie możesz zdążyć? W takim razie postaw na szybkie śniadanie. Kawę zamień na pyszny i pożywny koktajl owocowo warzywny.
Reklama
Do blendera wrzuć ulubione warzywa i owoce a następnie dodaj mleko lub wodę i gotowe. Szklanka takiego koktajlu da Ci siłę na cały poranek. Kiedy czeka na Ciebie praca przy biurku Praca biurowa wymaga przede wszystkim energii dla mózgu, dlatego śniadanie powinno składać się z produktów, które dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych, magnez, cynk i selen. Jeśli pracujesz umysłowo sięgaj po pełnoziarniste pieczywo, kiełki, wędzone ryby oraz twarożki bogate w białko. Do tego schrup kilka orzeszków lub sięgnij po kubek kakao, które dostarczą niezbędnych do pracy mózgu minerałów. Kiedy pracujesz fizycznie Jeśli twoja praca wymaga sporego wysiłku fizycznego musisz  zadbać o to, by śniadanie dostarczyło Ci odpowiedniej dawki kalorii.
Reklama
Dlatego doskonale sprawdzi się kanapka i jajko sadzone lub jajecznica. Po takim daniu będziesz syta i pełna energii do pracy. Kiedy Twój dzień jest pełen spotkań Jeśli Twój plan dnia przewiduje wiele spotkań, a tym samym pewnie nie będziesz miała czasu na regularne posiłki, postaw na śniadanie, które dostarczy Ci białko i witaminy. Taki zestaw zapewni Ci energię na długo. Twoje śniadanie powinno się składać w głównej mierze z warzyw i wędliny. O tym, że śniadanie trzeba jeść, z pewnością już wiesz. Mamy jednak nadzieję, że dzięki temu artykułowi dowiedziałaś się też co powinno się znaleźć na Twoim talerzu.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama