Jak pozbyć się bólu ucha?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pozbyć się bólu ucha?

Bolące ucho może uprzykrzyć życie. Jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która potrafi zaburzyć nasze codzienne funkcjonowanie i spokojny sen. Ból ucha dotyczy osób w każdym wieku. Jednak najgorzej ten stan znoszą dorośli, u których dolegliwości są dużo silniejsze niż w przypadku dzieci. Jeżeli nie masz pomysłu, jak poradzić sobie z tym problemem, zerknij na poniższe wskazówki.

Czosnek

Jak wiadomo, jest on najlepszym i najbardziej znanym naturalnym antybiotykiem. Obierz kilka ząbków czosnku i wyciśnij z nich sok. Przelej do małej buteleczki i zaaplikuj kilka kropli do bolącego ucha. Pozwoli Ci to za zbicie stanu zapalnego.

Imbir

Jego sok również działa przeciwzapalnie. Żeby go uzyskać, należy obrać świeży imbir i umieścić go w wyciskarce lub ręcznie rozgnieść w moździerzu. Aplikujemy do chorego ucha około 3-4 kropli.

Oliwka

Najlepsza okaże się być oliwka dedykowana dzieciom. Zdobędziesz ją w każdej drogerii kosmetycznej czy w aptece. Oliwka, którą aplikujemy do ucha powinna być lekko ciepła. Dzięki niej ucho będzie odpowiednio nawilżone, przez co będzie mniej bolało.

Cebula

Jeżeli zapach cebuli Ci nie przeszkadza, spójrz na nią przychylnym okiem, jeśli chodzi o kurację chorego ucha. Cebulę należy ugotować i skorzystać z wywaru, który uzyskaliśmy. Nasączamy w nim ściereczkę i przykładamy do bolącego ucha. Im częściej będziemy wykonywać takie okłady, tym lepiej.

Mięta

Na kondycję naszych uszu doskonały wpływ ma olejek z mięty lub świeżo wyciśnięty sok. Podobnie jak w przypadku soku z imbiru czy czosnku, należy zaaplikować kilka kropli do wnętrza ucha.

Ogrzewaj ucho

Możesz to zrobić przy pomocy termoforu lub watą bawełnianą, którą należy włożyć w ucho. Dzięki temu szybciej pozbędziemy się zapalenia i bólu.

UWAGA! Jeżeli po kilku dniach ból ucha nie przejdzie lub nie zmniejszy się, należy udać się do lekarza. W zaawansowanych przypadkach należy przyjmować antybiotyk.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie