Ból ucha - jak możesz sobie pomóc?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Ból ucha - jak możesz sobie pomóc?

Zapalenie ucha objawia naprawdę różnie. W przypadku ucha zewnętrznego pojawia się obrzęk, a nawet niewielka utrata słuchu. Zapalenie ucha środkowego to zwykle problem dzieci i tutaj prócz okropnego bólu pojawia się też wysoka gorączka czy brak apetytu. Wirusy mogą wywołać zapalenie ucha wewnętrznego i w tym przypadku pojawiają się zwykle wymioty, nudności, a nawet naprawdę silne zawroty głowy.

ból ucha
Żaden ból nie należy do przyjemnych, ale chyba nic nie boli tak bardzo, jak ucho. Najczęściej konieczna jest wizyta u laryngologa, ale co zrobić, kiedy ból dorwie nas w weekend? W zależności od rodzaju zapalenia ucha, można spróbować leczyć dolegliwość na różne sposoby.

Co zrobić, gdy pojawi się ból ucha?

Zwykle bywa tak, że ten ból od samego początku jest bardzo uporczywy i ostry, jednak na początku warto wziąć coś przeciwbólowego i sprawdzić, czy to przyniesie ulgę. Jeśli tak, a ból nie nawraca ze wzmożoną siłą, to być może trzeba po prostu przeczekać ten najgorszy czas.
Pamiętaj jednak, że infekcję związaną z uchem trzeba obowiązkowo wyleczyć do końca. Dlatego, jeśli lekarz zapisze Ci antybiotyk, nie rezygnuj z łykania pastylek, kiedy ból ustąpi, bo to może wiązać się z poważnymi powikłaniami. Możesz nawet całkowicie stracić słuch.

Domowe sposoby na ból ucha?

Jeśli nie chcesz od razu sięgać po apteczne specyfiki, spróbuj sobie pomóc domowymi sposobami na ból ucha. O tym, co możesz zrobić, przeczytasz w galerii.

Zobacz też:

Męczy Cię ból gardła? Sprawdź, jak sobie z nim poradzić.
Sposoby na ból menstruacyjny.
Szybki sposób na ulgę w bólu pleców.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie