Czym charakteryzuje się nerwica i jak sobie z nią poradzić?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Czym charakteryzuje się nerwica i jak sobie z nią poradzić?

Nerwica to okropna choroba, która potrafi wyrządzić wiele szkód. Niestety, ale statystyki są nieubłagane - zmaga się z nią nawet do dziesięciu milionów Polaków. Nie wykazuje wyraźnych symptomów zewnętrznych, jednak tak zwane choroby "duszy" są równie a może i bardziej niebezpieczne jak choroby ciała.

Nerwica to nic innego jak dolegliwość, która polega na tak zwanym psychicznym konflikcie wewnętrznym. Taki stan wywołany jest przez czynniki stresogenne. Wyjątkowo narażone są kobiety, w mniejszym stopniu mężczyźni i dzieci.

OBJAWY

Bardzo ciężko je zdefiniować i scharakteryzować. Nerwica przede wszystkim objawia się poprzez uczucie nieszczęścia, dyskomfortu psychicznego, wyraźnej utraty sił i braku kontroli nad własnym ciałem. Ponadto możliwe jest odczuwanie bóli całego ciała, przyspieszony rytm serca, coraz częstsze problemy ze snem czy ogólne rozdrażnienie. Często zauważa się także bardzo niebezpieczną utratę wagi. Jeżeli zauważysz u siebie większość powyższych objawów, koniecznie zgłoś się do specjalisty. Możesz zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który powie Ci, jak należy postępować.

STRES

Dla nerwicowców stres jest największym wrogiem. Jeżeli postarasz się go zredukować, masz ogromne szanse na pożegnanie się z tą chorobą. Postaraj się zwolnić, zadbać o odpoczynek i regenerację organizmu, porządnie się wyspać. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na kilka dni wolnego, poświęć weekend na walkę o swoje zdrowie. Jeżeli zmienisz tryb życia, sukces będzie w zasięgu ręki.

ODZYSKAJ SIŁY

Organizm nerwicowca często jest bardzo wycięczony. Z tego względu przyjaznym okiem spójrz w stronę tak zwanych suplementów diety. Przede wszystkim zaleca się napar z melisy, napar z dziurawca, magnez, żelazo, wapń, żeń-szeń oraz witaminy z grupy B. Zwróć także uwagę na to, co jesz. Twoja dieta powinna być zbilansowana, bogata w nabiał, owoce i warzywa.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie