Jak bezpiecznie wyczyścić laptopa?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak bezpiecznie wyczyścić laptopa?

Żeby móc wyczyścić laptopa, uzyskaj odpowiednie, dedykowane temu środki czystości. Przede wszystkim należy użyć specjalnego środka czyszczącego ekran. Co do pozostałych części laptopa, powinna wystarczyć miska z wodą, mydło, puszka sprężonego powietrza, alkohol izopropylowy.

  1. Wyłącz laptopa i wyjmij baterię.
  2. Usuń myszkę, wyjmij płyty CD z napędu, urządzenia USB i wszystko, co wystaje z komputera.
  3. Jeśli chcesz wyczyścić klawiaturę bez wyjmowania klawiszy, musisz użyć puszki ze sprężonym powietrzem. Nie należy trzymać puszki do góry nogami. Należy trzymać ją pionowo lub lekko przechylić i dmuchać powietrzem tak długo, aż pozbędziemy się kurzu oraz wszystkich zalegających tam resztek.
  4. Jeśli jednak chcesz dokładnie wyczyścić powierzchnię znajdującą się pod klawiszami, musisz użyć noża , aby je usunąć. Należy zachować ostrożność przy ich wyjmowaniu, aby nie uszkodzić klawiszy.
  5. Napełnij miskę wodą i dodaj do niej kilka kropli mydła. Umieść klawisze z klawiatury wewnątrz miski i mocz je tak długo, jak to jest konieczne. Możesz je dodatkowo wyczyścić za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów.
  6. Napełnij drugą miskę wodą i dolej trochę alkoholu izopropylowego. Zanurz szmatkę w przygotowanym przez siebie środku czyszczącym. Wykręć ściereczkę i przetrzyj powierzchnię spod klawiszy oraz boki laptopa.
  7. Żeby wyczyścić porty wzdłuż boków laptopa, należy ponownie użyć sprężonego powietrza.
  8. Odstaw swojego laptopa na tak długo, aż dokładnie wyschnie. Klawisze wycieraj jeden po drugim i włóż je wtedy, kiedy będą całkowicie suche.
  9. Na koniec wyczyść ekran za pomocą ściereczki z mikrofibry i specjalnego środka do czyszczenia ekranów.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie