Jak skutecznie wyczyścić zlewozmywak?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak skutecznie wyczyścić zlewozmywak?

Prawie wszystko, co dzieje się w kuchni - gotowanie, sprzątanie, zmywanie naczyń i nie tylko - obejmuje zlew, więc nie ma co się dziwić, że często się zabarwia i osadza się na nim niechciany przez nas osad. Plamy umiejscawiają się na wszystkich powierzchniach, niestety nie pomijając stali nierdzewnej, z której wykonane są zlewozmywaki.

Prosty spodób na usunięcie zabrudzeń

Najszybszą metodą usuwania zabarwień i osadu ze zlewozmywaka jest użycie gąbki z gumową powierzchnią. Najlepiej jest także kupić specjalny środek chemiczny z wybielaczem, który pozwoli nam wyczyścić zlew w taki sposób, że będzie on wyglądał jak nowy.

Aby porządnie zdezynfekować zlewozmywak, nie możemy zapomnieć o kranie i innych uchwytach. W tym celu należy nalać do miski ciepłą wodę i wsypać do niej miarkę wybielacza. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu chemikaliów!

Soda oczyszczona

Jeśli stronisz od chemicznych środków czyszczących, wykorzystaj sodę. Posyp nią zabrudzenia, wcierając sodę w powierzchnię za pomocą szmatki lub gąbki. Zostaw na kilka minut, po czym jeszcze raz przetrzyj zabrudzone miejsca i dokładnie spłucz wodą. Soda pozwoli Ci także na pozbycie się przykrych zapachów z Twojej kuchni.

UWAGA! Nie zapominaj o wgnieceniach i zadrapaniach

Jeśli Twój zlewozmywak ma już swoje lata i jest lekko uszkodzony, nie zapomnij o wyczyszczeniu wgłębień, zadrapań czy wgnieceń. Tam ukrywa się najwięcej bakterii i zanieczyszczeń, których nie widać gołym okiem.

Powodzenia!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie