Czym zastąpić wysokokaloryczne słodycze?
Udostępnij Google News
Kuchnia

Czym zastąpić wysokokaloryczne słodycze?

Każda z nas chce mieć piękną i zgrabną sylwetkę. Co zatem zrobić, kiedy mamy niepohamowaną ochotę na coś słodkiego? Proponujemy sięgnąć po mniej kaloryczny, zdrowszy zamiennik słodyczy zalegających na półkach sklepowych. Zobacz, jakie składniki możesz wykorzystać!

 1. Wykorzystaj musli. W tym przypadku sięgnij po musli z owocami. Jest ono zarówno słodkie, jak i bogate w wiele pozytywnych dla naszego organizmu właściwości.
 2. Wybierz jogurt naturalny. Jest on o wiele zdrowszy od jogurtów smakowych. Sama dodaj mu słodyczy za pomocą łyżeczki miodu i pokrojonych w kostkę świeżych owoców.
 3. Przygotuj własnoręcznie zdrową galaretkę z owocami. Potrzebujesz do tego:
  • 100g malin
  • 50g truskawek
  • 50g agrestu
  • 1 łyżeczka żelatyny
  • pół cytryny
  • łyżeczka miodu

Zagotuj około pół szklanki wody, dodaj do niej sok z cytryny, żelatynę oraz łyżeczkę miodu. Następnie przełóż do naczyń owoce i zalej galaretką. Spożyj po zastygnięciu.

4. Zrób domowy sorbet truskawkowy, malinowy lub z innego ulubionego owocu. Wymieszaj sok z połowy cytryny i łyżeczką miodu. Następnie zblenduj całość z owocami i zmróź w zamrażalniku.

5. Postaw na sałatkę owocową. Jej przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy, że pokroisz ulubione owoce w kostkę i wymieszasz ze sobą. Tak przygotowany deser powinien postać w lodówce przez około pół godziny i po tym czasie jest gotowy do spożycia.

PAMIĘTAJ! Jeśli jesteś na diecie, nie możesz odmawiać sobie wszystkiego. Sięgaj po zdrowsze zamienniki. Jeśli zrezygnujesz ze wszystkich swoich zachcianek, bardzo prawdopodobnym jest, że po zakończeniu diety, sięgniesz po wysokokaloryczne słodycze.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie