apetyt na słodycze

3 sposoby, które pomogą Ci przestać ciągle jeść słodycze. Spróbujesz?

Uzależnienie od słodyczy nie jest wcale rzadko spotykane. Niestety coraz więcej osób ma z nim problem, dlatego dietetycy coraz częściej i głośniej starają się o nim mówić i doradzają, co konkretnie warto by było zrobić, by pokonać ten zgubny nawyk sięgania po słodkości i nie zastanawiać się już dłużej nad tym, jak przestać jeść słodycze.
Reklama

Wartościowe śniadania

Pierwszy ciekawy sposób, polecany przez wielu dietetyków, polega na sięganiu po słodkie, aczkolwiek zdrowe i wartościowe śniadania. Jeżeli już z samego rana uraczy się swoje podniebienie czymś naprawdę pysznym i przypominającym prawdziwe sklepowe słodycze, co może okazać się nawet lepsze od kupnych ciast, babeczek i drożdżówek, w kolejnych częściach dnia ten apetyt na słodycze powinien osłabnąć i nie być aż tak bardzo odczuwalny. Jakieś pomysły? Wiele osób przepada za słodkimi omletami z dodatkiem jabłka, cynamonu i masła orzechowego albo też owsiankami, które można przygotować na tysiące sposobów. Warte wypróbowania są słodkie placuszki, naleśniki i jaglanki. Nawet zwykły jogurt z owocami i musli to dobry patent na słodki i zdrowy początek dnia.

Reklama

Słodyczy nie powinno się też sobie całkowicie zakazywać.

Próba odmówienia sobie czegoś zazwyczaj kończy się tylko tym, że na to "coś" ma się jeszcze większą ochotę i ta ochota często w ogóle nie przemija. Od całkowitej rezygnacji z jedzenia jakichkolwiek słodyczy w wielu przypadkach lepsze będzie ograniczenie tych słodyczy i nauka jedzenia ich w umiarkowanych ilościach oraz dodawania ich niewielkich porcji do posiłku. Ważne jest to, by takiego czekoladowego batonika nie zjeść samego, a np. spożyć go na deser do śniadania złożonego z białek, zdrowych tłuszczów i węglowodanów złożonych. Organizm zupełnie inaczej potraktuje wtedy słodycz niżeli w przypadku, w którym zjadłoby się wyłącznie taki cukrowy sztuczny wyrób.

Ostatnia rada na to, jak obniżyć apetyt na słodycze, polega na większej dbałości o wysoką jakość codziennego jadłospisu. Jeżeli organizmu jest najedzony i dobrze odżywiony, nie domaga się już aż tak bardzo tych wszystkich dodatkowych łakoci, bo po prostu nie potrzebuje ich już do szczęścia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama