Ból głowy
Canva.com

5 prostych ćwiczeń, które złagodzą ból głowy. Możesz je zrobić w domu i w biurze

Bóle głowy są często spowodowane napięciem i sztywnością mięśni szyi, klatki piersiowej i górnej części pleców. W tych przypadkach, w których występują napięciowe bóle głowy, istnieje szereg ćwiczeń, które możemy wykonać, aby złagodzić ten ból głowy.
Reklama

Jeśli znajdziemy się w tej irytującej sytuacji, ważne jest, aby rozciągnąć szyję i ramiona w różnych kierunkach, aby pomóc złagodzić bóle głowy i uniknąć bólu górnego kręgosłupa i ramion, a także sztywności w tylnej części szyi.

Ćwiczenia zwalczające bóle głowy.

Oto 5 bardzo prostych ćwiczeń, które możesz wykonać, aby złagodzić ten dokuczliwy ból głowy:

Ból głowy
Canva.com
  1. Rozciąganie statyczne, wykonywane przez określony czas, zwykle około 30 sekund, pomaga rozluźnić mięśnie i zwiększyć długość mięśni oraz tkanki łącznej. Dynamiczne rozciąganie polega na poruszaniu szyją i barkami w różnych powtarzalnych kierunkach. Metoda ta zwiększa aktywność mięśni i poprawia elastyczność tkanek.
  2. Stojąc z ramionami lekko na boki i dłońmi skierowanymi do przodu, przechyl głowę w prawo tak, aby ucho prawie dotykało prawego barku; wytrzymaj to rozciąganie przez 30 sekund. Powtórz rozciąganie po przeciwnej stronie. Możesz wykonać to ćwiczenie dynamicznie, przechylając wielokrotnie głowę w lewo i w prawo, trzymając każdy odcinek przez dwie sekundy.
  3. W tej samej pozycji, co w poprzednim ćwiczeniu, pochyl głowę w kierunku klatki piersiowej i przybliż brodę do prawego ramienia; powinieneś poczuć rozciąganie w tylnej części lewej strony szyi. Przytrzymaj to rozciąganie przez 30 sekund po każdej stronie szyi.
  4. Połóż się na podłodze z rękami po bokach i dłońmi skierowanymi do góry. Zegnij nogi i postaw stopy na podłodze. Obróć głowę w prawo i utrzymaj tę pozycję przez około 30 sekund, a następnie powtórz to rozciąganie na lewej stronie.
  5. Połóż się na podłodze z małym zrolowanym ręcznikiem pod szyją i delikatnie odchyl brodę w dół, trzymając zęby lekko razem. Nie pozwól, aby głowa podniosła się, lub szyja wyszła z ręcznika. Wytrzymaj w tej pozycji 5-10 sekund i powtórz 10-15 razy; poczujesz chwilowy wzrost napięcia, ale potem poczujesz wielką ulgę.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama