kobieta i mężczyzna w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej
Materiał partnera

5 rad dla każdej kobiety, które pomogą znaleźć dobrze płatną pracę w dużym mieście

Mogłoby się wydawać, że znalezienie pracy w dużym mieście to żaden problem. Niestety rzeczywistość często okazuje się niezbyt kolorowa. Duże miasto to bowiem nie tylko wielkie możliwości, ale też niemała konkurencja. Co więc zrobić, aby znaleźć dobrze płatną pracę? Poniżej znajdziesz kilka skutecznych porad.
Reklama

Zadbaj o CV i korzystaj z zaufanych portali

Pierwsza porada, dzięki której zwiększysz swoje szanse na znalezienie dobrej pracy to zadbanie o CV. Pamiętaj, że powinno wyglądać estetycznie, zawierać najważniejsze informacje i przedstawiać Cię w taki sposób, abyś wydawał się idealnym kandydatem. Warto zadbać o to, aby CV było dostosowane do konkretnej oferty pracy. Jeśli na przykład chcesz pracować jako sprzedawca, mile widziane będą cechy takie jak otwartość, chęć rozwoju, pewność siebie. A może szukasz pracy jako księgowa? W tym przypadku warto podkreślić predyspozycje takie jak dokładność, odporność na stres czy umiejętność analitycznego myślenia.

Masz już gotowe CV? Jeśli tak, możesz przystąpić do poszukiwania pracy w dużym mieście. Druga rada dotyczy miejsc, z których warto korzystać.

Reklama

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse, postaw na sprawdzone portale z ogłoszeniami. Popularne miejsca w sieci oferują dostęp do różnorodnych ogłoszeń, a więc bez względu na branżę można znaleźć coś dla siebie. Praca w Rzeszowie na Gowork.pl to kategoria, która jest jednym z wielu przykładów na to, że dobry portal to najlepsze miejsce na szukanie pracy.

Bądź pewna siebie i sprawdzaj ogłoszenia regularnie

Co jeszcze jest ważne, jeśli chodzi o szukanie pracy w dużym mieście? Oczywiście pewność siebie. Mowa tutaj o zdrowym podejściu do swoich umiejętności, kwalifikacji, doświadczenia. Jeśli ukończyłaś kilka kierunków studiów, masz wyjątkowe umiejętności lub godne pochwały doświadczenie, możesz, a nawet powinnaś o tym mówić i być z tego dumna.

Reklama

Fałszywa skromność i brak pewności siebie zmniejszają Twoje szanse na wybicie się z tłumu kandydatów i znalezienie dobrze płatnej pracy. Pamiętaj także, że rozmowa o wynagrodzeniu stosownym do kwalifikacji i doświadczenia to nic złego i warto poruszać takie kwestie, uczestnicząc w procesie rekrutacji.

Przedostatnia rada dotyczy wytrwałości w poszukiwaniach. Czasami mogą trwać one nieco dłużej i warto się na to przygotować. Ważne jest to, aby nie tracić wiary i regularnie sprawdzać nowe ogłoszenia. Jeśli pojawiają się często, warto robić to kilka razy dziennie. Pamiętaj także, że w niektórych przypadkach dobrym wyborem jest kontakt telefoniczny.

Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną

Ostatnia rada, o której zawsze warto pamiętać, dotyczy przygotowań na rozmowę kwalifikacyjną.

Reklama

Jest to kwestia, o której każdy może powiedzieć kilka słów, ale nie zawsze kandydaci potrafią o nią odpowiednio zadbać. Oto kilka wskazówek, które warto wykorzystać:

  • Zadbaj o ubiór – warto dostosować go do miejsca pracy. Rozwiązanie, które zawsze sprawdzi się dobrze to ponadczasowa klasyka. Eleganckie spodnie, wygodna koszulka i stylowa marynarka sprawią, że będziesz wyglądała profesjonalnie, a potencjalny pracodawca przekona się, że podchodzisz do sprawy poważnie.
  • Powstrzymaj się od palenia papierosów przed spotkaniem – mowa tutaj szczególnie o tradycyjnych papierosach. Niestety zapach jest dla wielu osób trudny do zniesienia i chociaż nie powinno mieć to wpływu na efekty rozmowy o pracę, nieprzyjemne wrażenie pozostaje.
  • Zrób dobry research – dowiedz się jak najwięcej na temat firmy, w której chcesz pracować. Jeśli uda Ci się pokazać znajomość najważniejszych tematów na rozmowie, na pewno dużo zyskasz w oczach rekrutera.
  • Zastanów się, ile chcesz zarabiać – dzięki temu pytanie o kwestie finansów nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem i podasz kwotę, która faktycznie jest dla Ciebie satysfakcjonująca.

Pamiętaj o powyższych wskazówkach, a na pewno uda Ci się lepiej przygotować na rozmowę kwalifikacyjną, co zaś zwiększy szanse na znalezienie wymarzonej pracy w dużym mieście. Dlaczego przygotowanie jest tak ważne? Ponieważ duża liczba kandydatów sprawia, że rekruterzy są coraz bardziej wymagający.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama