Chryzantemy na cmentarz w dużej ilości.
Canva

Czy każda nada się na cmentarz? Nie!

Czy wiesz, jakie chryzantemy na cmentarz najlepiej wybrać? I jak najlepiej o nie zadbać? Wbrew pozorom, to wcale nie takie oczywiste! Ciekawa jest też symbolika tych kwiatów. Okazuje się, że mają one niewiele wspólnego ze śmiercią...
Reklama

Jakie chryzantemy na cmentarz wybrać?

Najpopularniejsze są białe i żółte kwiaty. Czy to znaczy, że tylko takie można postawić na cmentarzu? Oczywiście, że nie. Pięknie prezentują się również pomarańczowe odmiany.

Najlepsze na cmentarz są chryzantemy wielkokwiatowe. Wyglądają jak piękne kolorowe kule! Sadzi się je specjalnie z myślą o Wszystkich Świętych i Zaduszkach.

Chryzantemy na cmentarz — jak potem o nie dbać?

Kwiaty muszą być odpowiednio przycięte, pilnuj, żeby usunąć też liście z ich dolnej części, dzięki temu łodygi nie będą gnić. Jeśli masz taką możliwość, dopilnuj, staraj się co kilka dni zmieniać im wodę na czystą.

Możesz (ale nie musisz, chryzantemy są dość wytrzymałe) dodać specjalne środki do wody, które przedłużą żywotność kwiatów.

Jesienne chryzantemy na cmentarz.
Canva

Jak długo trzymają się chryzantemy?

Tak naprawdę chryzantemy mogą stać w wazonie nawet przez miesiąc. Jeśli tylko nie są w stanie przekwitania, kiedy się je zerwie, mogą pięknie dekorować groby. Dzięki nim cmentarze są o wiele piękniejszym miejscem.

Chryzantemy na cmentarz — czy ich symbolika faktycznie jest taka ponura?

Tutaj następuje niespodzianka... Te kwiaty są symbolem miłości (czerwone), myślenia o bliskim (żółte) oraz oddani się komuś lub czemuś (białe).

Złota chryzantema w godle Japonii jest symbolem długiego życia i szczęścia.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama