Nowoczesne funkcje lodówek
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Nowoczesne funkcje lodówek

Lodówka to jedno z podstawowych urządzeń znajdujących się w naszym domu. Powinna być sprawna, ale również energooszczędna, ponieważ pracuje non stop. Wybierając lodówkę dla siebie warto dokładnie zapoznać się z jej możliwościami, szczególnie dlatego, że pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań, z których warto skorzystać.

Bezobsługowe rozmrażanie

Opcja ta posiada nazwę No Frost. Oznacza ona, że na ściankach lodówki nie osiada szron. Kiedy pojawia się zostaje rozmrożony i za pomocą specjalnego odpływu usunięty z lodówki. To bardzo wygodny sposób utrzymania czystości w lodówce.

Komora „0”

To stosunkowo nowy wynalazek. Komora taka ma za zadanie dłużej utrzymać świeżość szybko psujących się produktów. W jej wnętrzu panuje nieco niższa temperatura aniżeli w innych częściach chłodziarki. Świetnie sprawdza się przy przechowywaniu warzyw czy owoców.

Szybkie mrożenie

Ta funkcja pozwala na szybkie mrożenie produktów. Jest szczególnie ceniona w okresie letnim, kiedy to chętnie mrozimy warzywa i owoce.

Tryb wakacyjny

Zakup chłodziarki z funkcją wakacyjną jest bardzo dobrym pomysłem szczególnie dla osób, które często i na długo wyjeżdżają. Włączając tryb wakacyjny lodówka utrzymuje wewnątrz wyższą temperaturę, ale za to zużywa znacznie mniej prądu niż normalnie. Pozwala to sporo zaoszczędzić podczas wszelkich wyjazdów.

Wymuszony obieg powietrza

W różnych miejscach lodówki jest różna temperatura. W przypadku chłodziarki, która posiada funkcję wymuszonego obiegu powietrza  w całym wnętrzu urządzenia temperatura jest jednakowa.

Alarm

Kupując lodówkę z tą funkcją nie trzeba się martwić, że lodówka nie została zamknięta. Jeśli nie domkniesz chłodziarki, ta za pomocą dźwięku przypomni o zamknięciu drzwiczek.

Ochrona przed bakteriami

Funkcja chroniąca zawartość lodówki przed bakteriami w różnych modelach lodówek wygląda inaczej. Niektóre lodówki mają powłokę antybakteryjną, a w innych zakładane są specjalne filtry.

Elektroniczne sterowanie

Coraz więcej sprzętów kuchennych ma wmontowane elektroniczne sterowanie. Panel dotykowy pojawia się także w nowoczesnych lodówkach. Jest on wygodniejszy w obsłudze i bardziej dokładny aniżeli klasyczne pokrętło.

System Custom Fox

System Custom Fox oferuje m.in. lodówka firmy Elstrolux. Funkcja ta pozwala na samodzielne dostosowanie rozkładu półek na drzwiach urządzenia. Dzięki różnej wielkości i kształtowi poszczególnych pojemników umieszczanych na drzwiczkach swobodnie można umieścić zarówno butelki z mlekiem jak i słoiczki z musztardą majonezem czy dipem.

Nowoczesne lodówki wyposażane są w innowacyjne funkcje. Niektóre z nich można uznać za niepotrzebny gadżet, który podwyższa tylko cenę urządzenia. Jest jednak wiele funkcji, które są bardzo przydatne. Wartymi polecenia są z całą pewnością samoczynne rozmrażanie, ochrona przed bakteriami czy system ruchomych półek i pojemników ułatwiający rozłożenie produktów w lodówce.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie