Jak poradzić sobie z szybko przetłuszczającymi się włosami?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak poradzić sobie z szybko przetłuszczającymi się włosami?

Masz skłonność do szybkiego przetłuszczania się włosów i nie potrafisz poradzić sobie z tym problemem? Zobacz, co możesz zrobić, żeby Twoje włosy dłużej cieszyły się świeżością i pięknym wyglądem!

Mycie włosów

Niektórzy twierdzą, że częste mycie włosów pomaga w walce z ich przetłuszczaniem się. Jeśli chodzi o efekt estetyczny, to z pewnością tak jest. Jednak jeśli możesz pozwolić sobie na przetrzymanie swoich włosów i nie mycie ich przez kilka dni, wykorzystaj taką możliwość. Wiele kobiet potwierdza, że taki eksperyment sprawił, że ich włosy nie przetłuszczały się tak szybko jak wcześniej. WSKAZÓWKA: włosy nie powinny być myte w gorącej wodzie.

Suszenie i stylizacja

Jeśli możemy sobie na to pozwolić, unikajmy suszenia włosów suszarką. Warto pozwolić naszym włosom wyschnąć samodzielnie, wtedy skóra głowy nie będzie wydzielała tyle substancji łojowych. Jeżeli chodzi o stylizację, nie możemy do niej używać tłustych i lepkich kosmetyków. Postawmy na to, co naturalne.

Dieta

Zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na nasz organizm, także na nasze włosy i ich kondycję. Jeśli chcemy ograniczyć przetłuszczanie się włosów, zrezygnujmy z tłustych mięs i potraw, przede wszystkim z fast foodów. Należy za to spojrzeć przychylnym okiem na wszelkie owoce i warzywa.

Rozczesywanie

Postaw na szczotkę z delikatnymi zakończeniami na igiełkach. W żadnym wypadku nie podrażniaj skóry głowy, ponieważ może to pogorszyć sytuację.

Szampony i odżywki

Po pierwsze wykorzystywane przez nas szampony powinny mieć neutralne pH, najlepsze będą kosmetyki naturalne, roślinne lub przeznaczone do włosów przetłuszczających się. Jeżeli chodzi o odżywkę, również wybieramy tą dedykowaną dla naszych włosów. Jednak należy pamiętać, żeby nie aplikować jej na skórę głowy. Potraktujmy nią końcówki i ewentualnie nieco wyższe partie włosa.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie