Olejki do mycia – czy warto po nie sięgać?

Olejki do mycia – czy warto po nie sięgać?

Podczas mycia najczęściej sięgamy po mydło lub żel, ale może już czas zmienić przyzwyczajenia i wybrać olejek do mycia? Ten kosmetyk, choć nie tak popularny jak mydło, ma całkiem sporo zalet. Zobacz, dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić.
Reklama
  1. Tworzy delikatna pianę
Olejki do mycia dostępne w sklepach po zetknięciu się z wodą tworzą delikatną pianę. Dzięki niej łatwo można rozprowadzić kosmetyk po skórze, a następnie delikatnie spłukać.
  1. Daje dłoniom poślizg
Olejki różnią się właściwościami od mydła, stąd też nowe użytkowniczki może dziwić fakt, że podczas korzystania z nich dłonie ślizgają się po ciele. Ta cecha olejku często jest postrzegana jako wada, niemniej jednak można się do tego przyzwyczaić.
  1. Nawilża i pielęgnuje skórę
Olejki do mycia nie tylko oczyszczają skórę z zabrudzeń, ale również ją nawilżają.
Reklama
Jest to działanie odwrotne do działania mydła. W przypadku mydeł, żeli pod prysznic czy płynów do kąpieli zewnętrzna warstwa ochronna skóry zostaje zmyta wraz z zanieczyszczeniami, co sprawia, że staje się ona sucha i konieczne jest użycie balsamu. W przypadku olejków myjących problem wysychania skóry w ogóle nie istnieje.
  1. Film ochronny na skórze
Po umyciu skóry olejkiem pozostaje na niej delikatny film ochronny. Dzięki niemu skóra nie traci wilgoci, staje się miękka i gładka.
  1. Tłusta wanna
Niestety olejki myjące mają również wady. Największą z nich może być to, że po myciu delikatny, tłusty film pozostaje nie tylko na skórze ale również na wannie lub kabinie prysznicowej. Aby pozbyć się go trzeba bardzo dokładnie spłukać je po kąpieli. Olejki były stosowane do kąpieli już setki lat temu. Dziś zaczynają po raz kolejny podbijać świat. Jeśli dotychczas nie używałaś ich – wybierz się do drogerii i wypróbuj. Sama się przekonaj czy warto zamienić mydło na olejek. Naszym zdaniem – Tak!   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama