Wakacje alergika

Wakacje alergika

Alergia to choroba, która skutecznie ogranicza wiele przyjemności płynących z życia codziennego. Osoby uczulone na pokarmy muszą odmawiać sobie wielu przysmaków, a uczuleni na pyłki często muszą rezygnować ze spacerów itd. Jednakże nie oznacza to, że alergia ma nas pozbawiać wszystkich przyjemności. Na wakacje może wyjechać również alergik i doskonale się tam czuć.
Reklama
Gdzie na wakacje? W okresie wakacyjnym idealnym miejscem dla alergików są morskie plaże i wysokie góry. W obu tych miejscach jest o wiele mniejsze narażenie na uczulające pyłki aniżeli np. na Mazurach. Woda morska ma również pozytywny wpływ na stan skóry wielu alergików i często zdarza się, że łagodzi nieprzyjemne skórne objawy uczuleń. Jeśli to możliwe warto też wybrać się na urlop do egzotycznych krajów, gdzie nie występują rodzime alergeny. Dokumentacja medyczna Wiedząc o swojej chorobie dobrze jest zabrać podstawową dokumentację medyczną, którą w razie problemów zdrowotnych można pokazać lekarzowi. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergii na leki. Bezpieczne jedzenie Wakacje to czas, kiedy bardzo chętnie próbujemy nieznanych nam potraw. Niestety często okazuje się, że wśród dodatków są produkty uczulające. Jeśli lubisz poznawać nowe smaki pamiętaj, aby w każdym punkcie gastronomicznym zorientować się, co zawiera wybrane danie i czy nie ma w nim substancji, które Cię uczulają.
Reklama
Noclegi Miejsce noclegowe jest szczególnie ważne dla osób uczulonych na kurz, roztocza oraz sierść zwierząt. Wybierając dla siebie nocleg należy dokładnie dowiedzieć się, czy w wybranym hotelu czy motelu mogą przebywać zwierzęta. Jeśli tak poszukaj innego miejsca. Podobnie z wyborem pokoju – dla alergików najlepsze są te o nowoczesnym, minimalistycznym wyposażeniu. Kotary, firany, kapy na łóżkach itd. to prawdziwe siedliska kurzu i roztoczy. Własne wyposażenie pokoju Jeśli cierpisz z powodu alergii na środki chemiczne, zabierz ze sobą swoją pościel i ręczniki. Zapobiegnie to wystąpieniu objawów uczuleniowych, jeśli okazałoby się, że właściciel miejsca noclegowego, do prania i czyszczenia wykorzystuje środki, które Cię uczulają. Możesz też zabrać ze sobą najważniejsze detergenty w mini opakowaniach, których w razie konieczności będziesz mogła użyć.
Reklama
Leki Bardzo ważne jest również to, abyś miała zawsze przy sobie swoje leki na alergię. Wiele środków przeciwhistaminowych ma przedłużone działanie, dzięki czemu zażycie jednej tabletki uwalnia od przykrych dolegliwości alergicznych na wiele godzin. W Twoim bagażu powinny się również znaleźć środki odstraszające owady oraz zmniejszające dolegliwości związane z ich ukąszeniami. Ponadto powinnaś mieć zawsze przy sobie zastrzyk z adrenaliną. Musisz pamiętać, że ta mała strzykawka w razie silnej reakcji alergicznej może ocalić Ci życie. Alergia to schorzenie, które często utrudnia życie, niemniej jednak można z nią żyć. Jeśli nauczysz się czego musisz unikać i jak postępować gdy pojawią się objawy alergii, wówczas będziesz mogła śmiało jechać na wakacje.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama