Chcesz schudnąć? Nie rób tego nigdy!
Udostępnij Google News
Zdrowie

Chcesz schudnąć? Nie rób tego nigdy!

Stosowałaś już wiele diet, a Twoja waga nie zmienia się, albo chudniesz na krótko a potem szybko odzyskujesz utracone kilogramy? Być może popełniasz błędy dietetyczne. Zobacz, czego nie można robić, jeśli chcesz stracić kilka kilo.

  1. Niejedzenie śniadań

Często wydaje się, że niejedzenie śniadania sprawi, że kilogramy same znikną. Niestety jest wręcz odwrotnie. Nie jedząc śniadania narażasz się na wilczy głód przed południem i zjadanie dużej porcji obiadu lub podjadanie. Dlatego nie później niż godzinę po wstaniu z łóżka zjedz pożywne śniadanie. Ranny posiłek zapełnia żołądek, daje energię na przedpołudniowe godziny i przyspiesza metabolizm, który zwolnił podczas snu.

  1. Monotonne menu

Wiele znanych diet opiera się na wykluczaniu niektórych produktów z menu i równoczesnym zwiększeniu ilości innych. Wśród najbardziej znanych są diety białkowe czy warzywne. Warto jednak wiedzieć, że takie podejście do odchudzania nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim, wykluczając z diety jakąś grupę produktów zabieramy organizmowi cenne składniki niezbędne do codziennego funkcjonowania. Ponadto stałe jedzenie tych samych lub bardzo podobnych potraw zachęca do złamania dyscypliny dietetycznej. Znacznie lepszym pomysłem na odchudzanie jest duże urozmaicenie jedzonych potraw. Najlepiej wykluczyć tylko niezdrowe i tuczące produkty takie jak słodycze czy produkty i dania wysoko przetworzone.

  1. Głodówka

Ostatnio bardzo modne stało się „oczyszczanie” organizmu z toksyn. Do tego celu stosuje się różne metody. Wśród nich jest głodówka. Często głodówkę stosuje się również jako jeden ze sposobów na odchudzanie. Nie powinno się tego robić, ponieważ nawet krótkotrwałe ograniczenie przyjmowania pokarmów prowadzi do zmiany w pracy organizmu. Przestawia się on na gospodarkę oszczędnościową – i zaczyna gromadzić zapasy. Jest to jeden z procesów wpływających na powstawanie efektu jo-jo.

Odchudzanie musi być mądre. Jeśli stosujemy niewłaściwe metody zmniejszania wagi skutki mogą być zupełnie odwrotne do zamierzonych. Warto o tym pamiętać podejmując próbę zmniejszenia wagi.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie