Jak poprawnie dobrać idealny biustonosz?

Jak poprawnie dobrać idealny biustonosz?

Większość kobiet jest zbyt nieśmiała, by spędzać dłuższy czas w sklepie mierząc biustonosze. Zazwyczaj w pośpiechu wybieramy te kiepsko dopasowane, które nie wpływają tylko na estetykę, ale także na zdrowie.
Reklama
Trzeba wiedzieć, że źle dopasowane biustonosze mogą uszkodzić tkankę piersi. Poza tym mogą pojawić się problemy, szczególnie u kobiet z dużym biustem. Tworzą się bolesne wgniecenia na ramionach, a stały ucisk może nawet prowadzić do wystąpienia migreny. Przy wyborze biustonosza nie kieruj się tylko wielkością miseczki. Piersi są różnych kształtów, co jest także bardzo istotne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci właściwie dopasować biustonosz:
  1. Biustonosz powinien być dopasowany i odpowiednio przylegać do skóry. Jednak powinnaś być w stanie wsunąć pomiędzy materiał a ciało dwa palce. Wtedy uzyskasz największy komfort i gwarancję dobrego utrzymywania piersi.Jeśli tył biustonosza podciąga się do góry, lub musisz podciągać ramiączka w ciągu dnia, to rozmiar jest zbyt duży.
  2. Miseczka powinna być wypełniona przez pierś w całości. Nie możesz wybrać rozmiaru, gdzie w miseczce pozostaje jeszcze wolne miejsce, jak i takiego, kiedy piersi się w nim nie mieszczą, ponieważ narażasz je wtedy na uszkodzenia mechaniczne podczas ruchu.
  3. Po przymierzeniu stanika, wykonaj kilka skoków czy skrętów. Jeśli stanik się przemieszcza, jest źle dobrany.
  4. Sprawdź czy fiszbiny leżą dokładnie pod piersiami (nie na nich!) oraz czy kończą się mniej więcej w miejscu połowy pachy. Jeśli tak, to znaczy, że biustonosz jest dopasowany poprawnie.
  5. Ramiączka też grają swoją rolę. Muszą pomagać w unoszeniu biustu. Jeżeli tego nie robią, podciągnij je za pomocą regulacji, by sprawdzić czy stanik spełni Twoje oczekiwania.
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama