4 Bezmleczne zamienniki popularnych dań

4 Bezmleczne zamienniki popularnych dań

Osoby, które są uczulone na białko mleka krowiego lub cierpią na nietolerancję mleka muszą rezygnować z wielu potraw, które  są pożywne i zdrowe. Jak się jednak okazuje wiele z nich ma swoje bezmleczne zamienniki, które są równie smaczne.
Reklama
Owsianka Płatki owsiane na mleku, lub z jogurtem są doskonałym śniadaniem. Owsianka jest pożywna, zawiera sporo błonnika pokarmowego, a z dodatkiem owoców czy bakalii zyskuje dodatkowe walory smakowe i zdrowotne. Osoby, które nie mogą jeść płatków z mlekiem czy jogurtem mogą ugotować owsiankę na wodzie. Po dodaniu do niej świeżych lub suszonych owoców staje się pysznym i pożywnym daniem. Zamiast wody możesz dodać również sok pomarańczowy lub jabłkowy. Naleśniki Ciasto naleśnikowe opiera się na mleku. Dlatego trudno sobie wyobrazić bezmleczne naleśniki. Jak się jednak okazuje wszystko jest możliwe. Jeśli zamiast mleka użyjesz do przygotowania ciasta wody gazowanej, naleśniki wyjdą równie smaczne. Sernik na zimno Serniki na zimno to smaczne i bardzo proste w przygotowaniu ciasta. Niestety nie mogą ich jeść osoby z nietolerancją lub uczuleniem na mleko. Dlatego powstało kilka wersji serników na zimno przygotowywanych bez sera.
Reklama
Takie bezmleczne ciasto można przygotować np. z kaszy manny gotowanej na mleku roślinnym. Innym sekretnym składnikiem jest kasza jaglana na roślinnym mleku. Jeśli zastosujesz tę drugą opcję przygotowany deser będzie nie tylko bezmleczny ale również bezglutenowy. Lody Jeszcze do niedawna lody kojarzyły się z mlekiem i śmietanką, z których powstają. Obecnie wzrasta liczba zimnych deserów, które doskonale zastępują lody mleczne. Wśród najbardziej znanych są oczywiście sorbety owocowe. Jednakże lody można również zrobić z mleka roślinnego w połączeniu z różnymi dodatkami. Życie bez nabiału z pewnością jest znacznie uboższe w smaki, niemniej jednak dzięki takim ograniczeniom można poznać nowe potrawy. Menu bezmleczne może być równie bogate jak to z mlecznymi produktami. Warto tylko poszukać odpowiednich zamienników.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama