Jak należy przechowywać biżuterię?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak należy przechowywać biżuterię?

Chyba wszystkie kobiety mają w swoim posiadaniu biżuterię. Czasami jest to łańcuszek, innym razem kolczyki a jeszcze kiedy indziej całe pudełko błyskotek. Niezależnie od tego jak dużo biżuterii posiadasz zadbaj o jej właściwe przechowywanie. Dzięki temu nie zniszczy się i będzie ładnie wyglądała przez długi czas.

Biżuteria większych rozmiarów

Jeśli jesteś posiadaczką większych broszek, wisiorków czy bransoletek, najlepiej będzie jeśli wyposażysz się w niewielkich rozmiarów miękkie woreczki. Mogą być wykonane z zamszu, aksamitu lub delikatnej mikrofazy. Do woreczków wkładaj pojedynczo poszczególne ozdoby. Dzięki miękkiej powierzchni tkaniny, biżuteria nie porysuje się i nie zmatowieje.

Pierścionki i kolczyki

Drobną biżuterię, taką jak pierścionki czy kolczyki najlepiej przechowywać w osobnych pudełeczkach. Można je również umieścić na specjalnych wieszakach do biżuterii. Dzięki temu będą widoczne i zawsze dostępne.

Ozdoby koralowe

Koral to bardzo piękny kamień, ale niestety bardzo łatwo go uszkodzić. Aby zachował swoją naturalną barwę i przez lata cieszył swoim wyglądem nie wolno kłaść go w silnie nasłonecznionym miejscu. Ozdoby z koralem najlepiej czują się w ciemnych pudełeczkach lub zamknięte w woreczkach do przechowywania biżuterii.

Ozdoby z kryształami

Diamenty to najtwardsze kamienie świata. Niestety kryształy, które często są ich imitacją nie mają już tej właściwości. Jeśli chcesz, by biżuteria z kryształkami wyglądała pięknie, zawijaj każdy egzemplarz w bibułkę. Dzięki temu poszczególne kryształki nie będą narażone na uderzenia czy otarcia, które mogłyby spowodować rysy i pęknięcia.

Biżuteria srebrna i metalowa

Nigdy nie należy przechowywać razem biżuterii srebrnej oraz metalowej. Metal wchodzi w reakcję ze srebrem, co powoduje, że staje się ono matowe i ciemnieje.

Posiadanie pięknej biżuterii to powód do dumy. Należy jednak pamiętać, aby ją odpowiednio przechowywać. Jeśli nie będziesz o nią dbała szybko straci swój blask.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie