3 triki na domowe rozjaśnianie włosów
Udostępnij Google News
Uroda

3 triki na domowe rozjaśnianie włosów

Coraz więcej z nas zastanawia się nad tym, jak rozjaśnić włosy. Zwłaszcza teraz, kiedy jeszcze jest lato, chcemy wyglądać bardziej promiennie. Z tego względu przedstawiamy Ci najbardziej popularne, naturalne sposoby, dzięki którym rozjaśnisz swoje włosy bez użycia farby i wydawania pieniędzy na kosztowne zabiegi fryzjerskie.

Rozjaśnianie za pomocą cytryny

Jeżeli Twoje włosy mają odcień blondu, ale chcesz je rozjaśnić o jeszcze jeden ton, postaw na cytrynę! Pozwoli Ci ona skutecznie rozjaśnić włosy i nada im słoneczny blask. Żeby przygotować odpowiednią mieszankę, należy wycisnąć sok z jednej dużej cytryny i wymieszać go pół na pół z wodą. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na włosy i wystawiamy je na promienie słoneczne. Po około 20 minutach schodzimy ze słońca i płuczemy włosy pod letnią wodą. Pamiętaj, żeby nie przebywać na słońcu dłużej niż przez te 20 minut, ponieważ możesz wtedy narazić włosy na przesuszenie.

Rozjaśnianie za pomocą miodu

Miód pozwoli naszym włosom na uaktywnienie się nadtlenku wodoru. Dzięki takiemu zabiegowi, włosy będą się samodzielnie rozjaśniać. Minus jest taki, że na tą metodę musimy poświęcić większą ilość czasu. Stosowanie jej podczas normalnego dnia pracy może okazać się niemożliwe. Żeby przygotować odpowiednią miksturę, należy wymieszać łyżkę stołową naturalnego miodu z dwoma łyżkami stołowymi odżywki do włosów. Mieszankę nakładamy na mokre lub wilgotne włosy. Możemy rozprowadzać ją za pomocą grzebienia. Na głowę nakładamy dobrze zawinięty ręcznik. Spłukujemy po minimum 4 godzinach!

Rozjaśnianie za pomocą rumianku

Naturalny szampon rumiankowy czy napar z suchych kwiatów rumianku może zdziałać naprawdę wiele! Rumianek sprawi, że na Twoich włosach pojawią się świetliste refleksy, a ich kondycja zdecydowanie się poprawi. Jeśli chcesz przygotować płukankę z suszu, zalej go wrzątkiem i parz pod przykryciem przez 15 minut. W wilgotne włosy wcieraj napar rumiankowy i po upływie pół godziny spłucz włosy ciepłą wodą.

Źródło zdjęć: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie