6 skutecznych sposobów na osy
Udostępnij Google News
Dom i ogród

6 skutecznych sposobów na osy

Lato to czas wzmożonej aktywności os! Te małe szkodniki mogą zepsuć nam najlepszy czas w roku. W połowie sierpnia, kiedy rozpoczynają się zbiory, będą brzęczeć znów o stoliki i kosze piknikowe. Problem jest jeszcze większy jeśli mamy dzieci lub jesteśmy alergikami. Poznaj sposoby, dzięki którym unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji spotkania z tym owadem.

Kawa

Włóż zmieloną kawę do ognioodpornego naczynia i podpal. Zapach kawy zachowa osy na odległość.

Miedziaki

Osy nienawidzą zapachu miedzi i mosiądzu. Potrzyj parę groszy w dłoniach, a następnie umieść je obok siebie, na przykład na stole.

Uważaj na kolorowe ubrania

Podobnie jak wszystkie owady, także i osy, przyciągają ubrania w jaskrawych kolorach. Jeśli ubierzesz się w ubrania o stonowanych kolorach, zdecydowanie zmniejszy się agresywność tych owadów.

Bazylia

Zapachy niektórych roślin są bardzo drażniące dla os. Dotyczy to na przykład zapachu bazylii. Jeśli postawisz na stole doniczkę ze świeżą bazylią, osy będą omijały Cię szerokim łukiem. Podobne działanie ma krzaczek pomidora.

Czosnek

Zapach wydobywający się z czosnku, utrzyma owady z dala. Przekrój kilka ząbków czosnku i poukładaj blisko miejsca, w którym przebywasz. Osy nie lubią także zapachu cytryny czy goździków.

Zamykaj jedzenie w szczelnych pojemnikach

Dzięki temu nie skusisz os zapachem pokarmów, a także ustrzeżesz się osiadania ich na pożywieniu, co zapobiegnie najgorszemu, czyli przedostaniu się owadów do naszej jamy ustnej i gardła.

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, osy nie uprzykrzą Ci życia!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie