Co zrobić, kiedy boli ucho?

Co zrobić, kiedy boli ucho?

Ból ucha to niesamowicie uciążliwa przypadłość, która utrudnia nam normalne funkcjonowanie i zaburza spokojny sen. Najczęściej dotyka dzieci, ale nie tylko… Na ból ucha narażeni jesteśmy wszyscy. Przeziębienia, przewiania, zmienne temperatury – to wszystko sprzyja pogorszeniu kondycji naszych aparatów słuchowych. Jednak istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się tego bólu.
Reklama
Cebula Silne właściwości przeciwzapalne ma również cebula, jednak mało kto o tym wie. Doprowadź ciepły wywar z cebuli w ucho, może to nastąpić za pomocą nasączonej ściereczki lub wacika. Dodatkowo owiń ucho szalikiem albo chustą i spędź tak przynajmniej 2 godziny, a nawet całą noc. Po tym czasie z pewnością zauważysz różnicę. Imbir Imbir, który często jest gościem w naszych kuchniach ma działanie przeciwzapalne. Wystarczy, że wpuścimy do ucha kilka kropli świeżo wyciśniętego soku z imbiru, żeby zbić stan zapalny rozwijający się w naszych uszach. Czosnek Jako naturalnego antybiotyku użyj czosnku. Wiadomo, że jest jego najlepszym naturalnym zamiennikiem. Wyciśnij z kilku ząbków czosnku sok i zaaplikuj po 3 krople do bolących uszu. Termofor Ogrzej okolice ucha za pomocą termoforu. Owiń go cienkim ręcznikiem czy poszewką i potraktuj jako poduszkę. Po tak przespanej nocy ucho powinno zdecydowanie mniej boleć.
Reklama
Oliwka dla dzieci Możesz taką nabyć w sklepach kosmetycznych oraz aptece. Podgrzej lekko oliwkę, pamiętaj, że nie może być zbyt gorąca i zaaplikuj kilka kropli do bolącego ucha. Oliwka doskonale nawilży ucho i zniweluje ból. Wata Doprowadź do wnętrza ucha ciepłe powietrze. Możesz to zrobić na przykład zatykając ucho watą bawełnianą, nasączoną ciepłą wodą. Mięta Następnym sposobem na zniwelowanie uciążliwego bólu ucha jest mięta, a dokładnie sok z mięty lub olejek z mięty, który możemy nabyć w sklepach zielarskich, jak i w aptece. Jeśli pomimo domowej kuracji ból utrzymuje się przez kilka dni, należy udać się na wizytę u lekarza. Jeżeli dojdzie do zapalenia ucha środkowego, domowe sposoby nie okażą się wystarczające i będziemy musieli zdać się na nienaturalne sposoby leczenia i kurację antybiotykiem. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama