Co zrobić ze swędzącymi bąblami po komarach?
Komary to prawdziwa zmora człowieka. Zwłaszcza, gdy planujemy wieczorne przebywanie na dworze, dają nam się we znaki. Często próbujemy jakoś się przed nimi zabezpieczyć, stosując różnego rodzaju specyfiki. Jednak te, często okazują się nieskuteczne. Co zatem zrobić, kiedy nieszczęsny komar nas dopadnie? Poznaj najlepsze, skuteczne, naturalne sposoby, które przyniosą Ci ulgę!
Reklama
Aspiryna
Jeśli w swojej domowej apteczce posiadasz aspirynę, przygotuj z niej specyfik, który pomoże Ci w walce z ukąszeniami. Wystarczy, że rozgnieciesz tabletkę aspiryny na drobny proszek i wymieszasz go z wodą. Miksturę nakładamy na rankę. Aspiryna wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Ocet
Pomimo swojego nieprzyjemnego zapachu, sprawnie przyniesie nam ulgę. Musisz wziąć czysty wacik i nasączyć go octem. Tak przygotowanym wacikiem należy przemyć ranki. Pomoże Ci to w dezynfekcji rany i zniweluje swędzenie. Możesz użyć także octu jabłkowego.
Herbata
Dokładnie torebki, które zostają nam po zaparzeniu herbaty. Należy przykładać je do miejsca ugryzienia nawet do kilku razy dziennie. Dzięki takiemu zabiegowi złagodzimy swędzenie i zmniejszymy zapalenie.
Cytryna
A dokładnie świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Kwasek zawarty w soku doskonale odkazi rankę i zadziała anty-swędząco. Ugryzienia po komarach dobrze jest potraktować sokiem z cytryny, kiedy już będziemy miały pewność, że nie będziemy przebywać na słońcu. Pozwoli to uniknąć dodatkowych podrażnień.
Miód
Ten sposób jest znany od dawien dawna. Jak wiadomo, miód jest jednym z lepszych naturalnych antybiotyków. Wystarczy, że na opuszek palca nałożysz odrobinę miodu i naniesiesz go na miejsce po ugryzieniu komara. Miód ma właściwości przeciwzapalne, dlatego pomoże w gojeniu i regeneracji naskórka.
Źródło zdjęć: www.pixabay.com
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Czytaj więcej
Dzień Komara. Sprawdź, jakiego zapachu nie lubią!
Dzień Komara to idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak chronić się przed tymi uciążliwymi owadami, które potrafią zepsuć letnie wieczory na świeżym powietrzu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed komarami jest unikanie zapachów, które ich odstraszają.
"Komary gryzą ludzi tylko ze słodką krwią" - obalamy mit. Oto powód, dlaczego komary Cię "lubią"
Jeśli kiedykolwiek słyszałeś zdanie "gryzą ludzi ze słodszą krwią", powinieneś wiedzieć, że to mit. Komary mogą gryźć z wielu innych powodów, takich jak grupa krwi, sposób oddychania, dieta, a nawet bakterie żyjące na skórze. Ukąszenia komarów pochodzą wyłącznie od samic komarów, które polegają na białku z ludzkiej krwi do produkcji jaj. Z kolei samce komarów żywią się wyłącznie nektarem.
Te rośliny odstraszą komary. Warto je mieć na balkonie lub w ogrodzie
Letnie noce potrafią być naprawdę ciężkie, zwłaszcza gdy mieszka się w miejscu, do którego chętnie przylatują komary. Chyba nie ma na świecie osoby, która lubiłaby się z tymi cwanymi owadami, potrafiącymi wybudzić człowieka z najtwardszego snu i brzęczeć mu nad uchem aż do rana albo przeszkodzić w czerpaniu przyjemności z plenerowego grillowania ze znajomymi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl