3 okłady idealne na lato
Udostępnij Google News
Zdrowie

3 okłady idealne na lato

Niektóre dolegliwości letnie najlepiej leczyć za pomocą naturalnych okładów. Zobacz jak sobie radzić, kiedy bolą stawy, ugryzie osa lub przypiecze słońce.

  1. Na poparzoną skórę

Kiedy słońce za mocno opali Twoją skórę, wówczas postaw na okład z aloesu. Roślina ta działa łagodząco i przeciwbólowo. Jeśli nie masz pod ręką żelu z aloesu możesz uciąć kilkucentymetrowy fragment liścia, a następnie wydrążyć miąższ z jego wnętrza. Miąższ rozgnieć na papkę i nałóż w miejscach poparzonych. Pozostaw go tam do momentu wyschnięcia. Następnie umyj skórę letnią wodą. Okład przykładaj trzy razy dziennie. Już po pierwszym użyciu poczujesz delikatną ulgę, a z każdym kolejnym stan skóry będzie się poprawiał.

  1. Na ukąszenie osy

Ukąszenie osy nie jest przyjemne. Charakteryzuje się silnym bólem, pieczeniem oraz szybko powstającą opuchlizną. Objawy te są bardzo uciążliwe dla wszystkich, zwłaszcza zaś dla najmłodszych dzieci. Na takie ukąszenie najlepiej zadziała okład z cebuli. Pokrój cebulę w grube plastry, a następnie przyłóż i pocieraj nimi miejsce ukąszenia. Kiedy jeden plaster wyschnie zmień go na kolejny. Czynność powtarzaj, aż do momentu, gdy poczujesz wyraźnie, że dolegliwości bólowe zmalały.

Na przeciążone stawy

Na przeciążone stawy najlepiej działają okłady z borowiny. Można z nich skorzystać w uzdrowiskach, ale można też spróbować tej metody leczenia w swoim domu. Wystarczy zaopatrzyć się w kostkę borowinową, rozgnieść ją i połączyć z ciepła wodą. Tak powstałą masę należy podgrzać i ciepłą przykładać do bolących stawów. Po przyłożeniu borowiny należy ją owinąć płótnem, a następnie folią i ręcznikiem. Taki okład zostaw na 15- 30 minut.

Okłady pomagają na wiele letnich dolegliwości. Można z nich korzystać nie tylko wtedy, gdy bolą Cię stawy czy ukąsi osa, ale również wtedy, gdy słońce za mocno Cię spiecze. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możesz mieć je zawsze pod ręką. Sama spróbuj i przekonaj się, że są naprawdę skuteczne.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie