Jak należy czyścić zlew w kuchni?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak należy czyścić zlew w kuchni?

Zlew w kuchni to chyba najważniejszy przedmiot. Wszystko kręci się wokół niego i naprawdę często z niego korzystamy. Z tego względu jest on narażony na różnego rodzaju zabarwienia, osady czy inne zabrudzenia. Jak skutecznie go czyścić? Koniecznie się tego dowiedz i zadbaj o swój zlew w najlepszy możliwy sposób.

Jak najłatwiej pozbyć się niechcianych zabrudzeń?

Najsprawniejszym sposobem na usunięcie niechcianych i denerwujących nas zabrudzeń ze zlewu, jest użycie specjalnej gąbki z gumową powierzchnią, którą zakupimy w sklepie z chemikaliami i artykułami do sprzątania. Najlepiej jest też od razu nabyć środek chemiczny z wybielaczem, który pozwoli nam wyczyścić zlew w taki sposób, że będzie on wyglądał jak nowy. Aby porządnie zdezynfekować zlewozmywak, nie możemy zapomnieć o kranie i innych uchwytach. W tym celu należy nalać do miski ciepłą wodę i wsypać do niej miarkę wybielacza. Ważne jest, by nie zapomnieć o dokładnym spłukaniu zlewu ciepłą wodą.

Soda oczyszczona

Jeśli nie lubisz korzystać z chemicznych środków czyszczących, spójrz przychylnym okiem na sodę oczyszczoną. Posyp nią zabrudzenia, wcierając sodę w powierzchnię za pomocą szmatki lub gąbki. Zostaw na kilka minut, po czym jeszcze raz przetrzyj zabrudzone miejsca i dokładnie spłucz wodą. Soda pozwoli Ci także na pozbycie się przykrych zapachów z Twojej kuchni.

Ocet

Pomimo nieprzyjemnego zapachu, jaki wydziela, jest niesamowicie skutecznym środkiem czyszczącym. Jeśli nie możesz zwalczyć osadu, który zalega na zlewozmywaku czy naokoło kranu, polej te miejsca octem. Zostaw go tam na około 15 minut, po czym przetrzyj szmatką lub gąbką. Osad zejdzie bez najmniejszego problemu!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie