7 praktycznych wskazówek, jak przygotować dom na nadejście jesieni

7 praktycznych wskazówek, jak przygotować dom na nadejście jesieni

Świat wokół nas ciągle się zmienia. Każda pora roku powoli zanika, by ustąpić miejsca następnej. Uderzające kontrasty między każdą z pór roku mogą zmieniać nasze samopoczucie. Dają także szanse na zmianę trybu życia. Jesień to czas, kiedy należy cieszyć się uczuciem strzykających liści pod stopami, ale także czas, kiedy pragniemy w naszych domach czuć się przytulnie i bezpiecznie. Koniec lata oznacza, że jest sporo rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, żeby przygotować nasze domy do nadchodzących zmian sezonowych. Mamy dla Ciebie 7 wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać tę wspaniałą porę roku.
Reklama
1. Sprawdź czy okna i drzwi nie przeciekają. Jesień jest deszczowym okresem, z tego względu sprawdzenie szczelności okien i drzwi jest elementem kluczowym. 2. Sprawdź dach i oczyść rynny. Warto wspiąć się na dach i sprawdzić, czy znajdują się tam jakieś uszkodzone dachówki czy pęknięcia, a także liście lub gruz. Sprawdź, co trzeba naprawić i oczyść swój dach i rynny w całości. Pomoże Ci to zapobiec niszczeniu tych elementów podczas zimy i mrozów. 3. Przycinanie, przycinanie i jeszcze raz - przycinanie. Drzewa rosną wiosną i latem, podobnie jak krzewy i inne rośliny w Twoim ogrodzie. Sprawdź je wszystkie przed jesienią i poprzycinaj gałązki, by na wiosnę mogły zacząć rosnąć z nową siłą! 4. Przygotuj się na przerwy w dostawie prądu.
Reklama
Jesień i zima mogą je przynieść, ponieważ jest to okres, w którym ze wzmożoną siłą występują burze i silne wiatry. To dobry czas, aby zainwestować w awaryjny generator prądu. 5. Jesień to czas, kiedy powrócimy do regularnego ogrzewania i oświetlenia naszych domów. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie wszystkich czujników dymu i tlenku węgla. Jeśli ich nie posiadasz, warto w nie zainwestować. 6. Pamiętaj o zgromadzeniu drewna opałowego na cały sezon. Najlepiej przechowywać go z dala od domu (ze względów bezpieczeństwa). 7. Warto potraktować trawnik nawozem. Zastosowanie nawozu pomoże zapobiec uszkodzeniu trawy przez okres zimowy i zapobiegnie wzrostowi chwastów wiosną. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama