Jak wyczyścić spalony garnek i patelnię?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak wyczyścić spalony garnek i patelnię?

Często podczas robienia obiadu czy kolacji, mamy tak wiele na głowie, że zapominamy o pozostawionym na kuchence garnku. Kiedy po jakimś czasie sobie o nim przypomnimy, garnek wygląda tragicznie i sądzimy, że nadaje się jedynie do wyrzucenia na śmietnik. Czy aby na pewno? Wypróbuj sprawdzony sposób, który pomoże przywrócić Twojemu naczyniu dawny blask.

Co będzie Ci potrzebne?

  • biały ocet
  • proszek do pieczenia
  • woda
  • dwustronna gąbka

Krok 1

Napełnij garnek lub patelnię wodą. Ilość wody należy dostosować do głębokości i wielkości garnka oraz jego zabrudzenia. Zalej naczynie tak, aby spalony obszar był zamoczony. Dolej do wody szklankę octu.

Krok 2

Umieść garnek lub patelnię na kuchence i doprowadź mieszaninę do wrzenia. Nie minie wiele czasu, a zauważysz różnicę.

Krok 3

Zdejmij naczynie z ognia, dodaj 2 - 3 łyżki sody oczyszczonej do mieszanki. Pozostaw garnek na kilka minut, zanim go opróżnisz.

Krok 4

Wyczyść garnek ścierną stroną gąbki. Szoruj przez około 30 – 40 sekund, do momentu wyczyszczenia spalenizny. Jeżeli plamy są szczególnie oporne na czyszczenie, posyp je jeszcze odrobiną suchej sody oczyszczonej i po chwili zacznij ponownie trzeć. Po wyczyszczeniu naczynia, wypłucz je dokładnie ciepłą wodą. Następnie użyj płynu do mycia naczyń lub wyparz garnek wrzącą wodą.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie