8 wskazówek, dzięki którym będziesz miała piękne i zdrowe paznokcie
Udostępnij Google News
Uroda

8 wskazówek, dzięki którym będziesz miała piękne i zdrowe paznokcie

Nie ma nic lepszego niż mocne, zdrowo wyglądające, ładnie spiłowane i delikatnie pomalowane paznokcie. Ale dla wielu z nas, nasze paznokcie nigdy nie wydają się wyglądać tak dobrze, jakbyśmy chciały. Oto garść wskazówek, które pomogą uczynić Twoje paznokcie idealnymi!

Zawsze miej pod ręką pilnik
Jeśli jesteś osobą, której praca naraża paznokcie na szwank, miej pilnik zawsze przy sobie. Jeśli zdarzy się jakiś wypadek i zadrzesz lub złamiesz paznokieć, od razu przypiłuj ostre krawędzie, by zapobiec dalszemu łamaniu paznokcia.
Utrzymuj dłonie w czystości
Przede wszystkim ważnym jest, aby upewnić się, że paznokcie i skóra wokół nich, są całkowicie wolne od zanieczyszczeń. Następnie usuń wszelkie ślady ostatniego nakładanego na nie koloru za pomocą zmywacza bez acetonu. Jedna z metod czyszczenia, polega na zastosowaniu mydła oraz szczoteczki do zębów. Należy delikatnie szorować paznokcie i skórę wokół nich. Spowoduje to usunięcie brudu i złuszczenie martwego naskórka, bez konieczności używania drogich i pełnych chemikaliów kosmetyków.
Twoje paznokcie powinny być suche
Zapobiegnie to gromadzeniu się bakterii pod paznokciami. Powtarzający się lub długotrwały kontakt z wodą może przyczynić się do rozdwajania paznokci.
Postępuj z nimi delikatnie
Twoje paznokcie są delikatne i szorowanie ich zbyt mocno, może narazić Cię na infekcje. Unikaj stosowania metalowych narzędzi na obszarze pod paznokciem, ponieważ zbyt wiele kombinacji pod płytką paznokcia, spowoduje oddzielenie się go od skóry, co doprowadzi do wystąpienia nieregularnych białych końcówek łukowatych paznokcia.
Zawsze należy nanosić warstwę bazową
Ten krok nie tylko chroni paznokieć przed zabarwieniem, ale także sprawia, że kolor wygląda na bardziej nasycony.
Chroń swoje ręce
Kiedykolwiek używasz żrących chemikaliów i wszystkiego, co wiąże się z moczeniem i brudzeniem rąk, załóż rękawiczki, najlepiej z wkładką bawełnianą.
Daj paznokciom odpocząć
Pomiędzy zmianą koloru na swoich paznokciach, zrób przerwę i daj im odpocząć choć przez jeden dzień. Dzięki temu nie wysuszysz ich struktury.
Pamiętaj o nawilżaniu
Tak jak nawilżasz swoją cerę przed snem, tak nie zapomnij o dłoniach i paznokciach. Możesz użyć także specjalnych, odżywiających olejków.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie