Jak samodzielnie wykonać długotrwały make-up?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak samodzielnie wykonać długotrwały make-up?

Make-up jest dla nas niesamowicie ważnym elementem każdego dnia. Nie ruszamy się bez niego do szkoły, pracy czy na ważne spotkanie. Jednak w jaki sposób go wykonać, kiedy wiemy, że będziemy w ciągłym biegu przez cały dzień i chcemy przez ten czas wyglądać dobrze? Próbujemy z całych sił ulepszać naszą sztukę wykonywania makijażu, jednak większa część z nas nie jest zadowolona z jego trwałości. Co zrobić, żeby przetrwał na naszej twarzy przez cały dzień? Oto kilka prostych porad, które powinny Ci pomóc!

Oczyszczanie i nawilżanie cery

Co najważniejsze, zawsze przed nałożeniem podkładu, pamiętaj o dokładnym przetarciu twarzy za pomocą tonika. Dzięki temu cera zyska promienny blask i pozbędziemy się z niej niechcianych zanieczyszczeń. Kiedy skóra twarzy zostanie osuszona, nałóż na nią krem nawilżający na dzień. Pozwoli to na dokładne jej odżywienie i zabezpieczy nas przed widocznymi skórkami.

Jak nałożyć podkład i zakryć niedoskonałości w trwały sposób?

Po drugie, jeżeli zależy nam na tym, żeby make-up był trwały, nakładamy na twarz specjalną bazę pod podkład. Dzięki temu, podkład będzie się lepiej trzymał. Jeżeli chodzi o sam rodzaj podkładu, musisz postawić na odcień i rodzaj dedykowany dla Twojej skóry. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na konsystencję, odcień oraz kolor. Jeżeli na Twojej cerze nie ma zbyt wielu niedoskonałości, możesz postawić na preparaty rozświetlające. Jeżeli jednak masz problem z kondycją cery, lepsze okażą się być preparaty kryjące. Pamiętajmy, żeby nie tworzyć efektu sztucznej maski. Dlatego nie zapomnij o rozprowadzeniu podkładu na szyi oraz dekolcie. Puder w kamieniu nałóż po wchłonięciu się zaaplikowanych wcześniej kosmetyków. Dzięki temu jeszcze bardziej utrwalisz ich działanie.

Nie zapominaj o makijażu oczu!

Jeżeli chodzi o oczy, możesz postawić na kilka opcji ich podkreślenia. Po pierwsze możesz posłużyć się eyelinerem i wykonać gustowne kreski. Po drugie możesz sięgnąć po cienie do powiek, pod które także warto nałożyć bazę. Końcowy efekt dopełni podkreślenie oczu poprzez makijaż rzęs. Wybierz tusz, który je wydłuży i nada im objętości.

Ostatnie pociągnięcie - usta

Usta pomaluj zgodnie ze swoimi predyspozycjami. Pod szminkę koniecznie nałóż odrobinę podkładu lub kremu! Jeżeli lubisz delikatnie je podkreślać, postaw na błyszczyki lub szminki w delikatnych odcieniach. Natomiast na przykład bordo, wściekłe róże i krwista czerwień dedykowane są kobietom, które lubią wyróżniać się w tłumie!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie