Wrzosy – pomysł na piękny taras jesienią
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Wrzosy – pomysł na piękny taras jesienią

Wrzosy to niewielkie krzewinki, które zakwitają pod koniec sierpnia i pięknie prezentują się aż do pierwszych przymrozków. Jeśli rośliny na Twoim tarasie już przekwitły, to pomyśl o wymianie ich właśnie na wrzosy. Będą cudownie wyglądały przez kolejne miesiące.

Ziemia

Jeśli chcesz posadzić wrzosy do skrzynek lub doniczek musisz pamiętać, że są to rośliny lubiące kwaśną  glebę. Wybierając podłoże w sklepie ogrodniczym poproś o ziemię dla roślin kwasolubnych. Możesz wymieszać ją z piaskiem, ponieważ wrzosy lubią lekkie i przewiewne podłoża.

Miejsce

Krzewinki te najlepiej się czują w słonecznych lub półcienistych miejscach. Nie muszą być osłonięte przed wiatrem, ale nie sprzyjają im przeciągi. Doskonale będą się czuły na lekko osłoniętych, słonecznych tarasach.

Podlewanie

Wrzosy należą do roślin, które nie potrzebują częstego podlewania. Najlepiej rosną wtedy, gdy podlewane są obficie, a następnie pozostawione do wyschnięcia ziemi. Bardzo nie lubią twardej wody, dlatego też najlepiej podlewać je deszczówką. Jeśli nie ma takiej możliwości nalej wodę z kranu do konewki i odstaw na 24 godziny. Dopiero po tym czasie wykorzystaj ją do podlewania.

Pojemniki

Wrzosy najlepiej czują się w doniczkach i skrzynkach ceramicznych lub drewnianych, które charakteryzują się porowatymi ściankami. Bardzo ważne jest również, aby pojemniki, w których będą rosły miały dziury w dnie. Dzięki nim nadmiar wody może zostać usunięty z doniczki, a roślina nie jest narażona na gnicie korzeni.

Wrzosy to niewielkie krzewinki, które wspaniale prezentują się w doniczkach oraz wszelkich ozdobnych pojemnikach. Doskonale zastąpią kwitnące, letnie kwiaty. Choć ich kwiatostany są niewielkie, to będą zdobić Twój taras, aż do pierwszych śniegów.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie