Jak naturalnie pokonać jesienny katar?

Jak naturalnie pokonać jesienny katar?

Katar często dopada nas jesienią wraz z rozmaitymi infekcjami. Jest to dolegliwość niesamowicie uciążliwa, przeszkadza nam w normalnym codziennym funkcjonowaniu. Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby katar przejął kontrolę nad naszymi codziennymi czynnościami czy też jakością snu. Chciałabyś się dowiedzieć, jak pokonać katar za pomocą naturalnych domowych sposobów? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!
Reklama
Inhalacje Najlepiej użyć do nich tak zwanych olejków aromatycznych. Powinniśmy wykorzystać przede wszystkim zapachy mięty i eukaliptusa. Dzięki temu zabiegowi udrożnimy nos i będziemy mogli spokojnie oddychać. Gorąca kąpiel Dzięki niej rozgrzejemy całe ciało, ale jeśli również użyjemy soli do kąpieli lub wspomnianych już olejków, przy okazji zapewnimy sobie inhalacje udrożniającą kanaliki nosowe. Chrzan Wdychanie zapachu chrzanu pomoże nam udrożnić nasze kanaliki nosowe. Należy jednak pamiętać o tym, że chrzan powinien być świeży i jak najlepszej jakości. Czosnek Od dawien dawna nazywany jest najlepszym naturalnym antybiotykiem. Możemy spożywać go w różnorodny sposób, ale najlepiej w świeżej postaci - na przykład na chlebie. Ma on niezawodne działanie antybakteryjne. Wpłynie na ogólne wzmocnienie organizmu, także na pozbycie się kataru.
Reklama
Cebula Bardzo dobrym i sprawdzonym sposobem są inhalacje z cebuli. Należy wrzucić posiekaną cebulkę do naczynia i zalać ją wrzątkiem. Najlepiej jest nakryć głowę bawełnianą ścierką i wdychać nosem unoszącą się parę. Rutyna i witamina C Te dwa składniki skracają czas kataru. Dzieje się tak, ponieważ uszczelniają naczynia krwionośne w błonie śluzowej. Dzięki temu zalegające płyny z osocza krwi wydostają się do jam nosa, co powoduje pojawienie się wodnistej wydzieliny i udrożnienie kanalików nosowych. Natka pietruszki Nie dość, że zlikwiduje zapach naturalnego antybiotyku, jakim jest czosnek, to jeszcze może pochwalić się wysoką zawartością witaminy C, która to pomaga w walce z przeziębieniem. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama