Jak poprawić skuteczność kremu?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak poprawić skuteczność kremu?

Codziennie rano i wieczorem stosujesz krem, ale nie widać efektów jego działania? Może więc warto byłoby skorzystać z kilku podpowiedzi kosmetyczek i poprawić skuteczność działania tego kosmetyku?

 Dokładne oczyszczenie skóry

Każdego dnia na Twojej skórze osiadają miliony mikroskopijnych zabrudzeń. Substancje wydzielane przez skórę takie jak sebum i pot łączą się z pyłem znajdującym się w powietrzu czy z resztkami makijażu. To wszystko tworzy warstwę brudu uniemożliwiającą odpowiednie działanie kremu. Dlatego zanim sięgniesz po słoiczek, najpierw bardzo dokładnie oczyść skórę twarzy, szyi i dekoltu. A dopiero potem nałóż krem.

 Peeling

Ludzka skóra stale się odnawia. Każdego dnia złuszcza się wierzchnia warstwa naskórka, a jej miejsce zajmują nowe komórki. Co pewien czas warto wspomóc skórę w odnawianiu się i zrobić peeling. Zabieg ten najlepiej wykonywać dwa razy w tygodniu. Można do tego celu użyć gotowego peelingu drobnoziarnistego lub enzymatycznego, albo przygotować kosmetyk we własnym zakresie np. łącząc fusy od kawy z oliwą z oliwek lub olejem kokosowym. Niezależnie od tego jaki kosmetyk będziesz używała, podczas zabiegu usuniesz ze swojej skóry warstwę suchego naskórka. Odkryjesz wierzchnią część skóry, dzięki czemu po naniesieniu krem lepiej się wchłonie.

 Serum

Aby wzmocnić działanie kremu warto raz w tygodniu nanieść na skórę serum. Najlepiej wybrać kosmetyk z tej samej linii co krem. Serum to preparat, który ma podobne składniki co krem, ale są one bardziej skoncentrowane, przez co silniej działają.

 Masaż

Masaż sprawia, że skóra twarzy jest lepiej ukrwiona. Taki zabieg przed nałożeniem kremu spowoduje, iż kosmetyk lepiej się wchłonie a jego składniki szybciej zaczną działać.

 Zadaniem kremów jest poprawa zdrowia i wyglądu naszej skóry. Jednak nie zawsze umiemy się z nimi odpowiednio obchodzić. Samo nałożenie warstwy kremu nie sprawi, że skóra będzie nawilżona, odżywiona i odmłodzona. Aby tak się stało skórę należy wcześniej przygotować do przyjęcia składników znajdujących się w kosmetyku. Dlatego też tak ważne są odpowiednie oczyszczenie jej, peeling czy masaż.

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie