Kiedy i jak stosować serum?
Udostępnij Google News
Uroda

Kiedy i jak stosować serum?

Serum to skoncentrowany kosmetyk, który działa znacznie mocniej na skórę niż zwyczajny krem. Warto z niego korzystać, ale nie można przesadzać. Zobacz kiedy należy po nie sięgać i jak  go używać.

Jak stosować serum?

Serum zawiera mocno skondensowane substancje nawilżające oraz odżywcze. Należy go używać bardzo rozważnie. Najlepiej nakładać je na dokładnie oczyszczoną twarz zamiast kremu. Po nałożeniu kosmetyku na twarz należy poczekać, aż się wchłonie i dopiero potem nałożyć podkład lub dodatkowy krem.

Intensywna kuracja naprawcza

Po okresie szczególnie trudnym dla skóry np. po upalnym lecie czy chorobie, warto skorzystać z dobroczynnego działania serum. Wybierz kosmetyk, który najlepiej zaspokoi potrzeby Twojej skóry – odżywi ją lub nawilży. Nakładaj je raz dziennie przez tydzień zamiast kremu. Intensywna kuracja serum szybko poprawi stan Twojej skóry. Po tym czasie wróć do stosowanych wcześniej kremów pielęgnacyjnych.

Kiedy pojawiają się zmarszczki

Kiedy zauważysz na twarzy pierwsze zmarszczki czas włączyć serum na stałe do zestawu kosmetyków pielęgnacyjnych. Najlepiej raz w tygodniu zamień krem na serum. Kosmetyk ten nakładaj na skórę na noc, bo właśnie wtedy przyjmuje ona najwięcej dobroczynnych składników. Pamiętaj, że serum nie należy nadużywać. Dopiero kiedy zauważasz, że staje się to konieczne zacznij stosować je dwa razy w tygodniu.

Do czego można wykorzystać serum

Serum poza dostarczaniem substancji odżywczych i nawilżających skórze twarzy może być także używane do zupełnie innych celów. Doskonałym tego przykładem jest wykorzystywanie serum rozjaśniającego przebarwienia. Ten kosmetyk doskonale nadaje się do smarowania skóry dłoni. Pod jego wpływem staje się ona bardziej miękka i delikatna a zarazem zmniejsza się widoczność plam pojawiających się z wiekiem.

Serum to kosmetyk, z którego cennych właściwości warto korzystać, aczkolwiek nie należy przesadzać. Dzięki niemu Twoja skóra zyska promienny blask po chorobie, zmniejszą się zmarszczki a dłonie staną się znów białe i piękne.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie