Kiedy i jak stosować serum?

Kiedy i jak stosować serum?

Serum to skoncentrowany kosmetyk, który działa znacznie mocniej na skórę niż zwyczajny krem. Warto z niego korzystać, ale nie można przesadzać. Zobacz kiedy należy po nie sięgać i jak  go używać.
Reklama
Jak stosować serum? Serum zawiera mocno skondensowane substancje nawilżające oraz odżywcze. Należy go używać bardzo rozważnie. Najlepiej nakładać je na dokładnie oczyszczoną twarz zamiast kremu. Po nałożeniu kosmetyku na twarz należy poczekać, aż się wchłonie i dopiero potem nałożyć podkład lub dodatkowy krem. Intensywna kuracja naprawcza Po okresie szczególnie trudnym dla skóry np. po upalnym lecie czy chorobie, warto skorzystać z dobroczynnego działania serum. Wybierz kosmetyk, który najlepiej zaspokoi potrzeby Twojej skóry – odżywi ją lub nawilży. Nakładaj je raz dziennie przez tydzień zamiast kremu. Intensywna kuracja serum szybko poprawi stan Twojej skóry. Po tym czasie wróć do stosowanych wcześniej kremów pielęgnacyjnych. Kiedy pojawiają się zmarszczki Kiedy zauważysz na twarzy pierwsze zmarszczki czas włączyć serum na stałe do zestawu kosmetyków pielęgnacyjnych. Najlepiej raz w tygodniu zamień krem na serum. Kosmetyk ten nakładaj na skórę na noc, bo właśnie wtedy przyjmuje ona najwięcej dobroczynnych składników.
Reklama
Pamiętaj, że serum nie należy nadużywać. Dopiero kiedy zauważasz, że staje się to konieczne zacznij stosować je dwa razy w tygodniu. Do czego można wykorzystać serum Serum poza dostarczaniem substancji odżywczych i nawilżających skórze twarzy może być także używane do zupełnie innych celów. Doskonałym tego przykładem jest wykorzystywanie serum rozjaśniającego przebarwienia. Ten kosmetyk doskonale nadaje się do smarowania skóry dłoni. Pod jego wpływem staje się ona bardziej miękka i delikatna a zarazem zmniejsza się widoczność plam pojawiających się z wiekiem. Serum to kosmetyk, z którego cennych właściwości warto korzystać, aczkolwiek nie należy przesadzać. Dzięki niemu Twoja skóra zyska promienny blask po chorobie, zmniejszą się zmarszczki a dłonie staną się znów białe i piękne.   Źródło zdjęcia: pixabay.com  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama