Kilka ważnych faktów o koszach na śmieci
Choć z kosza na śmieci korzystamy co najmniej kilka razy każdego dnia to często nie zastanawiamy się nad tym jaki powinien być i jak dobrze do używać. Zatem dziś kilka słów o tym jak mądrze wybierać i używać kosze na śmieci.
Reklama
Nowoczesne kosze na śmieci
Dziś większość Polaków segreguje śmieci, dlatego też zamiast kupować jeden duży pojemnik, lepiej kupić 2-3 nieco mniejsze. W domu powinny znaleźć się pojemniki na odpady z tworzyw sztucznych, szkła, papieru oraz na inne śmieci domowe. Wielkość poszczególnych pojemników uzależniona jest przede wszystkim od ilości członków rodziny, którzy korzystają z kosza. Obecnie w sklepach dostępne są zarówno kosze na śmieci niewielkich rozmiarów, które można ze sobą łączyć, jak i duże pojemniki podzielone ściankami, aby wygodniej móc segregować odpady domowe.
Worki na śmieci
W większości domów nie wrzuca się odpadów bezpośrednio do kosza na śmieci. Zazwyczaj wyściełany jest on najpierw workiem. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze i bardziej higieniczne.
Jeśli używasz w domu foliowych worków na śmieci powinnaś wiedzieć, że w sklepach można przebierać w różnych ich typach. Pierwszą cechą odróżniającą worki od siebie jest ich wielkość. Dzięki temu możesz dobrać worek idealnie pasujący do Twojego kosza na śmieci. Kolejną cechą różniącą worki na śmieci jest grubość folii z jakiej są zrobione. Warto też zwrócić uwagę na ich budowę. Niektórzy producenci w górnej części worka pozostawiają specjalne wypustki, które ułatwiają związanie pełnych worków. Innym sposobem na zamknięcie pełnego worka może być związanie sznurków foliowych, które znajdują się przy otworze w górnej części worka na śmieci. Ponadto worki foliowe do koszy na śmieci można kupić w różnych kolorach, a nawet takie, które pachną np. truskawkami.
Jak używać kosza na śmieci
Korzystanie z kosza na śmieci jest bardzo proste. Należy włożyć worek do kosza, wrzucać do niego posegregowane odpady, kiedy jest pełny wyjąć worek i wyrzucić na kontenera zbiorczego. Warto jednak wiedzieć, że pewne nieprzyjemne skutki używania kosza na śmieci, takie jak przykry zapach, można zniwelować. Pamiętaj, aby kosz na śmieci co pewien czas dokładnie umyć i zdezynfekować. Jeśli używasz worków na śmieci wystarczy, że umyjesz pojemnik raz na dwa tygodnie. Jeśli nie używasz worków, należy to robić po każdym opróżnieniu kosza. Dobrym pomysłem jest ułożenie kilku warstw ręczników papierowych na dnie pojemnika.
Worki na śmieci niekiedy przepuszczają wilgoć, co brudzi kosz. Warstwa papieru na dnie zmniejszy uciążliwość tego problemu. Osoby, które nie znoszą zapachu wydobywającego się z kosza na śmieci mogą wybrać pachnące worki, albo pod workiem umieścić wacik nasączony olejkiem miętowym lub cytrynowym. Ten drobny zabieg sprawi, że szafka z koszem nabierze bardziej przyjemnego aromatu.
Z kosza na śmieci korzystasz codziennie. Warto jednak przystanąć i zastanowić się czy dbasz o niego odpowiednio? Czy czyścisz go? Czy worki do śmieci kupujesz na chybił trafił czy może wybierasz w sposób świadomy konkretny model? Może wreszcie czas zacząć podchodzić z głowa także do domowych śmieci.
Reklama
Reklama
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Segregacja śmieci w domu - jak to zrobić?
Segregacja śmieci to ważny temat, który zyskuje coraz większe znaczenie w naszym społeczeństwie. Wprowadzenie odpowiednich rozwiązań w domu może pomóc nam w utrzymaniu porządku i przyczynić się do ochrony środowiska. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie segregować śmieci w domu i jakie kosze na śmieci warto wybrać.
Segregacja śmieci. Nie każdy wie, gdzie wrzucać odpady BIO. Sprawdź!
Mimo że większość osób stara się już w miarę możliwości dbać o środowisko, nie każdy wie, jak te wszystkie teoretyczne założenia wcielić w życie i wykorzystać w praktyce. Jak segregować śmieci?
Tabletka do zmywarki - 3 nietypowe zastosowania
Tabletki do zmywarki już dawno przestały służyć jedynie do zapewnienia czystości naszym szklankom, kubkom i talerzom. Od pewnego czasu tabletki znajdują coraz więcej w naszych domach — kuchniach, łazienkach, a nawet salonie, pomagając zachować czystość. Zdradzamy 3 sprytne zastosowania tabletek do zmywarki, dzięki którym uporamy się z wieloma problemami.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl