4 sposoby na czystą i świeżą odzież

4 sposoby na czystą i świeżą odzież

Zaczyna się jesień i najwyższa pora na wymianę garderoby. Cienkie bluzeczki z krótkim rękawem idą do szuflady, a ciepłe swetry, spódnice i marynarki wyciągamy z szaf. Niestety po lecie spędzonym w ukryciu niektóre ubrania trzeba doprowadzić do porządku. Zobacz jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, usunąć niechciane supełki czy odświeżyć wygląd ubrań.
  1. Grunt do dobre przechowywanie
Aby odzież po wyjęciu z szafy dobrze się prezentowała bardzo ważne jest, aby ją odpowiednio do niej włożyć. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby nie upychać ubrań zbyt mocno. Odzież musi „oddychać”. Jeśli jest ułożona zbyt ściśle i leży tak przez dłuższy czas, po wyjęciu może nieświeżo pachnieć.
  1. Pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu
Odzież wyjmowana z szafy nierzadko pachnie stęchlizną. Jeśli to tylko bluzka lub sweterek można pozbyć się zapachu piorąc je. Znacznie gorzej jeśli problem dotyka np. marynarki. W takim wypadku możesz oddać ubranie do pralni albo wykorzystać domowy sposób jakim jest spryskanie odzieży wodą z alkoholem. Do szklanki wody dodaj łyżeczkę wódki, a następnie tak przygotowanym roztworem spryskaj odzież. Alkohol zabije bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemną woń, a sam szybko wyparuje.
  1. Odświeżanie ciemnej wełnianej odzieży
Do tego celu najlepiej nadaje się wywar z herbaty. Zaparz mocną herbatę i poczekaj aż ostygnie. Namocz szczotkę w naparze, strzepnij nadmiar płynu, a następnie przetrzyj ubranie. Po chwili zrób to samo, namaczając szczotkę w zwykłej wodzie. Ten prosty zabieg doskonale sprawdza się np. podczas czyszczenia wełnianego płaszcza lub marynarki.
  1. Tkanina gładka jak nowa
Ubrania z dzianiny często się mechacą i powstają na nich nieestetyczne supełki. Jeśli nie chcesz nosić takiej odzieży nie musisz od razu jej wyrzucać. Znacznie lepszym sposobem będzie ogolenie ubrania za pomocą specjalnej golarki do odzieży. Dzięki temu prostemu zabiegowi będziesz mogła się cieszyć ubraniami wyglądającymi zupełnie jak nowe. Jeśli nie masz profesjonalnego urządzenia zawsze możesz spróbować domowych sposobów. Jednakowy efekt jak golenie tkaniny przyniesie przetarcie jej pumeksem lub pilnikiem do pięt. Wyjmowane z szafy ciepłe ubrania nie zawsze pachną i wyglądają tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Jednak, jak  widać, można sobie łatwo i szybko z tym poradzić.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Udostępnij artykuł