Jak pozbyć się karaluchów i prusaków z mieszkania?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak pozbyć się karaluchów i prusaków z mieszkania?

Każdy, kto choć raz podjął walkę z tego typu robactwem, doskonale wie, jakie to jest trudne. Niektórzy twierdzą, że wygrana jest wręcz niemożliwa. Jednak czy na pewno? Rzeczywiście wytępienie karaluchów i prusaków nie jest rzeczą prostą, ale determinacja i zastosowanie różnorodnych środków może zagwarantować sukces.

Gdzie najczęściej pojawiają się karaluchy i prusaki?

Spotkamy je przede wszystkim w kuchni i łazience, czyli tam, gdzie mają dostęp do wody i pożywienia. Wychodzą na powierzchnię przede wszystkim nocą i wtedy właśnie żerują. Jeśli zauważasz je także w ciągu dnia, to zła wiadomość. Zazwyczaj oznacza to, że jest ich bardzo dużo. Jednak jeśli jest ich jeszcze niewiele, za dnia chowają się za szafkami, lodówką, pod zlewem czy przy rurach.

Jak tępić karaluchy i prusaki?

Mamy szeroką listę specyfików chemicznych, które mają pomóc nam w walce z tymi niechcianymi gośćmi. Przede wszystkim wyróżniamy specyfiki w sprayu, w proszku, a także w żelu. Jeśli zdecydujesz się na zakup któregoś z preparatów, rozprowadź go przede wszystkim za szafkami i w rogach pomieszczenia. Jeśli masz w domu dzieci, wybierz preparat żelowy, który jest najmniej szkodliwy dla człowieka.

Domowe sposoby

Skuteczne okazują się tak zwane domowe pułapki. Karaluchy lgną przede wszystkim do tego co słodkie, jak i do piwa. Dlatego na przykład zostaw na noc na blacie pojemnik z kilkoma centymetrami serka waniliowego, który włożysz do reklamówki w ten sposób, aby na górze został kilkucentymetrowy otwór. Dzięki temu robactwo wejdzie do środka, ale już z niego nie wyjdzie. Kolejnym pomysłem jest zostawienie w wysokim naczyniu odrobiny piwa. Do szklanki od wewnętrznej strony podstawiamy patyczek, żeby karaluchy były w stanie tam się dostać.

Sprawdź okolice połączenia rur ze ścianami

Zazwyczaj robactwo przychodzi do nas od sąsiadów czy z piwnicy. Dlatego potraktuj sylikonem miejsca, z których wychodzą wszelkie rury w kuchni i łazience. Przyjrzyj się także kratkom wentylacyjnym.

UWAGA! Żeby zwalczyć karaluchy i prusaki, zachowuj w kuchni idealną czystość i nie zostawiaj jedzenia na wierzchu!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie