Jak pokonać ból głowy?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pokonać ból głowy?

Często męczą Cię bóle głowy? Prawie każda z nas miewa ten problem. Jak sobie z nim radzimy? Najczęściej sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Jednak przyjmowanie ich w zbyt dużych ilościach jest bardzo niezdrowe i obciąża nasz organizm. Dlatego nasuwa się pytanie, jak zażegnać ten problem za pomocą naturalnych środków...

Zimne okłady

Jeśli boli Cię głowa, zamróź kilka kostek lodu. Następnie weź ściereczkę i połóż na niej lód, po czym zawiń i połóż na czoło. Zimny okład ukoi ból.

Wykonaj masaż czoła

Za pomocą okrężnych ruchów palców masuj okolice czoła i oczu. Niektórzy twierdzą, że bardzo skuteczne jest uciskanie miejsca nad nosem, pomiędzy brwiami. My wypróbowaliśmy ten patent i na nas działa!

Wykorzystaj kapustę

O tym sposobie wiedziały już nasze babcie! Szczególne właściwości mają świeże liście. Przyłóż dwa liście do czoła i 3 liście na kark na 4 godziny lub na całą noc. Kapusta jest genialna, jeśli chodzi o bezinwazyjne pokonywanie bólu głowy!

Postaw na odpoczynek

Kiedy poczujesz, że ból głowy znowu zaczyna Cię atakować, wyłącz telewizor i laptopa. Następnie wyłącz światło, połóż się i zamknij oczy. Pozwól sobie na chwilę odpoczynku. Jeśli Twoje oczy będą odpoczywać od światła, jest duże prawdopodobieństwo, że migrena minie.

Świeże powietrze

Wykorzystaj je, jak tylko możesz. Najlepiej by było, gdybyś wyszła na spacer, ale jeśli nie masz na to siły, po prostu przewietrz mieszkanie.

Pij dużo wody i ziół

Regularnie nawadniaj swój organizm, a pomoże Ci to sprawniej dojść do siebie. Sięgnij po takie zioła jak melisa, rumianek czy kozłek lekarski, który pomoże Ci się odprężyć.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie