Dlaczego wypadają włosy?

Dlaczego wypadają włosy?

Wypadanie włosów jest zupełnie naturalnym procesem. Każdego dnia tracimy ok. 100 włosów, które zastępowane są nowymi. Zdarza się jednak, że ilość wypadających włosów jest o wiele większa. Poznaj najczęstsze powody takiego stanu i zobacz jak sobie z nimi poradzić.
Reklama
  1. Zła pielęgnacja
Często powodem utraty włosów jest zła pielęgnacja. Korzystanie z kosmetyków, które są zbyt silne, albo za słabe, a niekiedy wręcz zupełny brak pielęgnacji sprawia, że na głowie jest coraz mniej włosów. Jednak musisz wiedzieć, że temu procesowi można skutecznie zapobiegać.  Najpierw kup szampon regenerujący. Następnie skorzystaj z dobrodziejstw natury – czyli postaw na ziołowe płukanki. Dla osłabionych włosów najlepsze są płukanki z pokrzywy, rozmarynu oraz świeżego soku z rzepy. Kolejną czynnością, którą możesz wykonywać podczas każdego mycia włosów jest masaż głowy. Delikatne masowanie poprawi kondycję skóry głowy, co pozytywnie wpłynie również na cebulki włosów. Na koniec skorzystaj ze wsparcia profesjonalnych kosmetyków.
Reklama
Zaopatrz się w szampon złuszczający, który wspomaga oczyszczanie włosów z pozostałości naskórka, łoju oraz resztek kosmetyków do stylizacji. Taki specyfik należy używać 1-2 razy w miesiącu. Natomiast po każdym myciu nakładaj odżywkę, zaś 1-2 razy w tygodniu maskę regenerującą lub serum.
  1. Mechaniczne uszkodzenia
Częstym powodem nadmiernego wypadania włosów są uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej ich powodem jest zetknięcie włosów z gorącem np. podczas korzystania z suszarki, lokówki czy prostownicy. Aby poprawić kondycję włosów najlepiej jest zrezygnować na jakiś czas z korzystania z powyższych urządzeń. Inne rozwiązanie to skorzystanie z kosmetyków chroniących włosy przed nadmiernym oddziaływaniem ciepła.
Reklama
Uszkodzenia mechaniczne mogą też powstawać podczas wycierania włosów, dlatego zamiast je trzeć delikatnie wyciśnij wilgoć w ręcznik. Wiele kobiet ma też problemy z włosami plączącymi się. Jeśli również Twoje włosy bardzo się plączą sięgnij po kosmetyki z jedwabiem, które ułatwiają rozczesywanie.
  1. Nieprawidłowe odżywianie
To co jesz wpływa nie tylko na Twoją dobrą kondycję i zdrowie, ale również na wygląd. Aby włosy były piękne i mocne musisz pamiętać o dostarczaniu organizmowi niezbędnych składników do ich budowy. Dlatego zadbaj, żeby w Twojej diecie nie zabrakło witamin, zwłaszcza  z grupy B oraz mikroelementów. Dzięki nim Twoja fryzura będzie znów bujna i lśniąca.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama