3 proste sposoby na porządek w łazience

3 proste sposoby na porządek w łazience

Wciąż zmagasz się ze stosem niepoukładanych kosmetyków, brakuje ci miejsca na akcesoria lub produkty czyszczące? Doradzamy, jak szybko i łatwo zadbać o porządek w łazience.

Listwa magnetyczna

Drobne akcesoria kosmetyczne, takie jak metalowe wsuwki do włosów, cążki czy pilniczki do paznokci to przedmioty, z których korzystamy stosunkowo często, a które – z uwagi na małe gabaryty – łatwo się gubią. Z tego względu często decydujemy się na układanie takowych w widocznych miejscach, co z kolei tworzy efekt nieuporządkowanej przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem problemu są listwy magnetyczne, które możemy zamontować w dowolnie wybranym miejscu. Nasza uwaga: dzięki umieszczeniu listwy na ścianie oszczędzasz miejsce w szafce.

Organizery łazienkowe

Organizery w formie składanych kosmetyczek to gadżet, który z pewnością znajdzie zastosowanie w łazience każdej posiadaczki sporej ilości produktów do makijażu. W odróżnieniu od klasycznych kosmetyczek, sprytne organizery wyposażone są w sporą ilość przegródek i kieszonek, co umożliwia dowolne posegregowanie całkiem sporej ilości kosmetyków oraz akcesoriów. Dodatkowo część tego rodzaju produktów posiada specjalne uchwyty, dzięki którym – po rozwinięciu – mogą z powodzeniem zawisnąć na ścianie łazienki. Jeśli masz już dość kosmetyków i akcesoriów do kąpieli ustawionych w brodziku kabiny prysznicowej, to świetnym rozwiązaniem okażą się wodoodporne organizery łazienkowe. Ten typ gadżetów dostępny jest w różnych formach np. kompletu plastikowych pojemników. To uniwersalny sposób na przechowywanie akcesoriów mających kontakt z wodą, a więc gąbki do ciała czy mydła.

Szafka pod umywalką

Szafki łazienkowe to rodzaj wyposażenia, który zajmuje całkiem sporą ilość miejsca. Niestety, nie każdy z nas posiada łazienkę odznaczającą się odpowiednio dużym metrażem i tym samym mogącą pomieścić sporą ilość wspomnianych szafek. Ciekawym rozwiązaniem problemu jest szafka pod umywalkę. Decydując się na komplet umywalka + szafka wykorzystasz przestrzeń znajdującą się pod umywalką i zarazem zyskasz miejsce do przechowywania różnego rodzaju rzeczy np. produktów czyszczących. Ciekawe i zarazem oryginalne umywalki nablatowe z szafką znajdziesz m.in. na stronie: http://www.kolo.com.pl/produkty/meble-i-inne/szafki-podumywalkowe.
Udostępnij artykuł